Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
13 Aralık 2015

Ayet ve hadislerle gündeme bakışBugün Ortadoğu’da yani İslam Coğrafyası kan gölü. Birilerinin paylaşım tahtası, inançlarının hedefi durumunda… Bu kan gölü içinde benim görebildiğim dört sınıf insan var; Müminler, Müslümanlar, münafıklar ve kafirler (Yahudi, Hıristiyan ve müşrikler)
Müminler azınlıkta, Müslümanlar kandırılmış, kâfirlerin hesabı ise zaten belli. Dördüncü bir sınıf ki, onlar Münafıklardır. Yani insanların (kafirler, müşrikler, putperestler dahil) en kötüleri, en zararlıları, en zalimleridir. Müslümanları aldatanlar, imanlarından edenler, Haçlıya uşaklık ettirenlerdir. 
Bugün Ortadoğu yanıyorsa, Müslümanlar katlediliyorsa bunun sebebi Münafıklardır. Artı Müminleri bırakıp, münafıkların peşinden giden Müslümanlardır.    
Oysa Yüce Allah (c.c) Kuran’ı Kerim’de ve Allah Resulü bizzat uygulama ve sözlerinde Mümin’i de, Müslüman’ı da, münafıkları da, kâfirleri de açıkça tariflendirmişler, özelliklerini açıkça sıralamışlardır.
 “İnsanlardan bazıları Allah’a ve ahiret gününe inandık derler. Hâlbuki onlar inanmamışlardır.” (Bakara 8)
Demek ki! İman sadece dilden ibaret bir iddia değil. İspat istiyor. Münafıklar neden iman iddiasında bulunurlar?
“Onlar, Allah’ı ve müminleri aldattıklarını zannederler. Hâlbuki kendi, kendilerini aldattıklarının farkında değiller” (Bakara 9)
O münafıklar, barıştan yana olduklarını, Müslümanların birliğini, saadetini, huzur içinde yaşamalarını hedeflediklerini, bunu için gayret ettiklerini söylerler. Müminler bu münafıkları uyardıkları zamanda dün olduğu gibi bugünde “bizim hedefimiz İslam Birliği” derler.
Allah (c.c) ise “Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman,”Biz ancak ıslah edicileriz” derler.” (Bakara 11)
Bugün İslam Coğrafyası yanıyor. Ekranlarda ise hemen hır sınıftan (siyaset, din, akademisyen vs.) kişiler hoş laflar hoş, insanımızı din için vatan için galeyana getirici cümleler kuruyorlar.
Yüce Allah (c.c) Bakara 204. Ayetinde şöyle diyor; “İnsanlardan öyleleri vardır ki, dünya hayatı hakkında konuştukları senin hoşuna gider. Hatta böylesi kalbinde olana (samimi olduğuna) Allah’ı şahit tutar. Hâlbuki o,  düşmanların en yamanıdır.”
Bugün kalplerin meylettiği, imanları şahitlik ettiği, mücahit, halife, âlim, hazret vs. denilen kişi ve anlayışlar, İslam Coğrafyasında kimin yanında ve kime hizmet etmektedirler? 
Biraz daha açayım; Bugün Akdeniz’de 11 Haçlı devletinin 50’ye yakın savaş gemisi, onlarca savaş uçağı, binlerce askeri var. Ülkemiz üs ve limanları bu Haçlı kuvvetlerine açılmış durumda.
Kime karşı? IŞİD mı? Hayır, asla. Eğer bu kadar devlet ve böylesi gelişmiş bir teknolojiyle 25, 30 bin kişilik bir örgütü senelerdir bitiremediyse ve sen, bu devletler IŞİD için İslam topraklarında, diyorsa harbiden aldanmışsın. Rusya’ya karşı, diyorsan sen, aldatılmışsın.
Haçlı bu topraklar için, Arz- Mevut için, Tanrı Krallığı için bu topraklarda. Ne yapıyorlar? Afganistan, Irak ve Libya’da olduğu gibi Müslümanları katlediyorlar. 
Peki, bizim yöneticilerimiz, akademisyenlerimiz, ilahiyatçı ve sözde dini önder kabul edilenler kimin yanında? Cevabı çok iyi biliyorsun.
Ya! Yüce Allah (c.c) ne diyor bu duruşu, bu taraf seçmeye hiç düşündün mü?
“Onlar, (Müşrikler, Yahudi ve Hıristiyanlar) insanların en şerlileridir.” (Beyyine 6)
Yüce Allah, insanların en kötüleriyle birlik olmayı, beraber hareket etmeyi nasıl karşılıyor?
“Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Maide 51)
Bu tip beraberlikler için başka ne diyor Allah (c.c)?
 “Ey iman edenler! Sizden olmayanları dost edinmeyin. Çünkü onlar, size zarar vermekten asla geri durmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi arzu ederler. Gerçekten, kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden) belli olmaktadır. Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür. Eğer düşünüp anlıyorsanız, ayetlerimizi açıklamış bulunuyoruz.” (Al-i imran 118)
Ama bugün bu beraberliği savunanlar, ittifaklara girenler, fetvalar verenler ekranlardan ayetler, hadisler okuyor, ülkemizi ve İslam coğrafyasını bekleyen (!) tehlikelerden bahsediyorlar, diyebilirsiniz. 
Yüce Allah (c.c) ne demişti; “Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, “Biz ancak ıslah edicileriz” derler.” (Bakara 11)
Şeytan bile onlardan kaçacaktır.
“Hani şeytan, onlara yaptıklarını güzel gösterdi de: Bugün insanlardan, size galip gelecek kimse yoktur, şüphesiz bende, sizin yardımcınızım, dedi. Fakat iki ordu birbirini görünce ardına döndü ve: Ben, sizden uzağım. Ben, sizin görmediklerinizi (melekleri) görüyorum. Ben, Allah’tan korkuyorum; Allah’ın azabı şiddetlidir, dedi.” (Enfal 48)
“Her insan topluluğunu önderiyle birlikte çağıracağımız o günde kimlerin eylem defterleri sağından verilirse, onlar en küçük bir haksızlığa uğratılmamış olarak eylem defterlerini okurlar. Bu dünyada kör olan kimse ahirette de kördür. Üstelik iyice yolunu şaşırır.” (İsra 71–72) 
“Onları ateşe çağıran öncüler kıldık! Kıyamet günü onlar yardım görmezler.” (Kasas 41)
“Ey müminler! Benim düşmanlarımı ve sizin düşmanlarınızı dostlar (veliler) edinmeyiniz! Siz, onları sevgiyle karşılıyorsunuz ama onlar size haktan geleni inkâr edip örttüler!” (Mümtehine 1)Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1794684 µs