Piyasalar

15 Haziran 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
15 Ocak 2016

Başka şansın yok Türkiye!Evet, başka sansımız yok. O pembe söylemler, hayaller (2023, 2071, İstanbul’a ikinci boğaz, özgürlük, adalet vs.) bitti. Daha doğrusu yalandı şimdi ispatlandı. 
Senelerdir yorgan altı yapılan gerçekler artık taştı. Maalesef ülkemizin gündeminde artık kan var, kaos var, kin var, nefret var, patlayan ekonomi var. Diğer taraftan ise dost yok, istikrar yok, umut yok, ümitte yok. 
Nasıl osun ki! “dön, bitsin bu hasret” diye, devletin en mahremlerine kadar soktuğu anlayışı bugün “terör örgütü” olarak adlandırıp, yargılıyorsun. 
“Analar ağlamasın” diye çıktığın yolda görmezden geldiğin, değişik imkânlar sağladığın caniler artık anaları değil Türkiye’yi ağlatıyor.
Bir gecede “hain” ilan ettiğin kardeşin yüzünden (Esad) ülkemiz, İslam Coğrafyasında ve komşu ülkelerin nezdinde hain haline geldi. Komşularımız, yaptıkları siyasi, askeri, ekonomik anlaşmaları askıya alıyor. Akademik işbirliklerini rafa kaldırıyor. 
Sözde komşularımızdaki ve İslam Coğrafyasındaki ülkelerin sorunlarını çözecektik. Bu ülkelere barış, huzur götürecektik. Ama ne hikmetse Ortadoğu’da var olan bütün sorunları ülkemize taşıdık. Terör artık ülkemizde. Mülteci kadınlar ülkemizde pazarlanıyor, her türlü kaçakçılık, insan tüccarlığı, organ mafyası vs. Ne kadar suç, insanlık dışı fiil varsa ülkemizi üst yaptı kendine.
Ülkemizi yönetenlere bakıyorsunuz hem içerde, hem de dışarıda saldırgan bir ruh halleri var. Önüne gelene saldırıyorlar, sayıp, döküyorlar. Ya sonra!
Düşünsenize (!) bu ülkenin cumhurbaşkanı, ana muhalefet liderine, ‘genel müdür” diye hitap ediyor. Diğer partiyi ‘yavru’ diyor tanımlıyor. Bir diğerini ise ‘hain’ ilan ediyor. 
Aynı Cumhurbaşkanı iş adamlarını darbeci, akademisyenleri müsvedde, sendikaları terörist, üniversiteleri fuhuş yuvası olarak tariflendiriyor.
İktidar ve kamu görevlileri, Cumhurbaşkanının kalem müdürü veya emir eri durumunda. O ne derse, gerisini tamamlamaya çalışıyorlar.
Ana muhalefete lideri, Cumhurbaşkanına ‘diktatör bozuntusu’ diyor. “Yavru’ denilen muhalefet, vurun, yakın, yıkın arkanızdayız modunda. Ele ele girilen çözüm sürecinde şimdilerde “hain” ilan edilen parti ise ‘siz, söz verdiniz, bizde istiyoruz’ diyor. 
Yani ülkemizdeki her yapı kutuplaştırılmış, birbirlerinden uzaklaşmış ve birbirlerine kin ile bakar vaziyette. En ufak bir kıvılcım kini, kana dönüştürebilir. 
Bugün milletin önüne geçen hiçbir parti ve isimde birlik ve beraberliğimizi sağlayacak ne akli, ne ilmi ne de kalbi bir donanıma sahiptir.
Tek çözümü olan lider Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bir başka ifadeyle millet ve devletimizin Prof. Dr. Haydar Baş’tan başka şansı yoktur. 
Bozulan itikadı birliğimiz, ülkemiz ve İslam Coğrafyasını saran fitneden kurtulmak için Prof. Dr. Haydar Baş önderliğinde Ehl-i Beyt’te buluşmamız, birleşmemiz şarttır.
Tekelleştirilen devlet yapımız, eğitim, adalet ve sağlık hizmetlerinin kişiye, gruba, paraya ve bölgeye göre değişiklik göstermesi yani mutlu azınlığın, millete hükmetmesi sonucu oluşan sosyal adaletsizlikleri ortadan kaldırmak için Prof. Dr. Haydar Baş önderliğinde yine kendisine ait olan ‘Sosyal Devlet-Milli Devlet’ projelerinin uygulanmasına ihtiyacımız vardır.
Emperyalistlerin mandası olmaktan, kapitalizmin esaretinden kurtulmak için Prof. Dr. Haydar Baş’a ve ‘Milli Ekonomi Modeline’ ihtiyacımız var.
Başka şansımızda yok, çaremizde yok. Var mı? Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1535637 µs