Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
24 Şubat 2016

Türkiyeyi, Türklere bırakmayacaklar (!)30, 35 yıl öncesinden Haçlı-Yahudi zihniyetinin, ülke ve milletimiz üzerindeki emellerini tarihi ve itikadı delillerle hem yöneticilerimize, hem de bizlere bıkmadan usanmadan anlatan Prof. Dr. Haydar Baş tam 10 yıl önce Meltem Tv’de şu açıklamayı yapmıştı;
“Daha önce Şark Projesi ile yayılan fitneler, şimdi de Büyük Ortadoğu Projesi şekline dönüştü. Amaç bu bölgeyi elimizden almak... İmparatorluk devrinde, İstiklal mücadelesi ve Cumhuriyet dönemlerinde bunu savaş yoluyla denediler ama istediklerine nail olamadılar. 
Türk milletinin basireti, şecaati, vatanına bağlılığı nedeniyle milletimize silahlı çatışmada boyun eğdirilmedi. Neticede bu coğrafya bize vatan oldu. Ancak bu adamlar hiç durmuyor. Bizde en fazla oyuna gelen kurum da siyaset... Siyaset yola, ülkenin şu ya da bu tarafı zarar görsün diye de çıkmıyor, hatta zaman zaman Türkiye üzerinde hesabı olanlarla ittifaklar kurarak ülkeye menfaat temin etme yoluna da giriyorlar. 
Ancak bu derece bir ihanetin içinde olabileceklerini de hesap edemiyorlar. Sırtından hançerlendikten sonra, ‘vay, be’ diyerek, geri dönüyor. Siyasilerimiz yaşadıklarından dersler çıkartarak onlara yaklaşmamayı, ülkemiz üzerinde hesabı olanlarla birlikte değil de bu coğrafya üzerinde hesabı olmayan milletlerle ve devletlerle birlikte olmayı hesap ederek bir proje geliştirmek, bir tez oluşturmak için çaba sarf etmediler. Merhum Mustafa Kemal hariç siyasiler bu konuda gaflette olmuşlardır. Tekrar ediyorum samimiyetsizliklerinden değil bana göre ufukları yeterli gelmiyor.”
Evet, bu gerçeklere kulak tıkayan, haline bakmayan, nerde duracağını bilmeyen iktidar ve muhalefetin ülkemizi getirdiği noktada yalnızız. Artık bu topraklar üzerinde emeli olanlarla da, olmayanlarla da düşmanız. 
Neden, sorusunun cevabını Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yıllardır anlatıyor. Anlamayanlara bu millet ve devletin en büyük düşmanlarından biri olan Lord Curzon’un şu sözü cevap olsun.
Curzon, Lozan’da Sevr’i tekrarlamak istemiş ama Türk Milleti adına orada bulunan heyetten her isteğine olumsuz yanıt almıştır. 
İlla ki okumuşsunuzdur! “Ben, onlara (Kürtlere) bir alfabe verdiğim gün, görürsünüz”, “İleride dara düşüp bize yardım için geldiğinizde, burada reddettiğiniz her şeyi, cebimden çıkartıp önünüze koyacağım ...” sözleri kendini beğenmiş İngiliz Curzon’a aittir.
Curzon’un en önemli tespit ve hedefi ise şöyledir; (Müslümanlar) “Kur’an-ı okuyacaklar ama isteneni yapmayacaklar. Kur’an ellerinde kalacak ama içini boşaltacaklar. Böyle olduğu sürece de o İslam alemi ayağa kalkamayacak.”
Bugün İslam alemi ve ülkemiz vatanını, imanını, canını kaybetmekle karşı karşıya. 
Maalesef Curzon’un dedikleri tek tek fiiliyata geçti. Hem de din din diyerek iktidara gelenlerin döneminde; Alfabe verildi mi, verildi. AB’ye nikah kıyıldı mı, kıyıldı. Kuran okuyan arttı mı, arttı. Anlayan azaldı mı? Azaldı. Ülkemiz ve İslam topraklarında Haçlı postalları var mı, var. Eee.
Haçlı zihniyeti bu topraklardan hiç vazgeçmedi. Papa II. Jean Paul’de 1964 şöyle diyordu;  “Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hıristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda (milenyumda) ise Asya’yı (Türkiye’yi) Hıristiyanlaştıralım.”
Fransa Cumhurbaşkanı Chirac daha başkan seçilmeden önce 1987 yılında; “Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’ye ikinci Sevr’i kabul ettireceğiz.” Diyordu.
Clinton, Ekim 1999’da Ecevit’in, Amerika ziyareti sırasında; “20. yüzyılın ilk elli yılı Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasının paylaşılmasının yol açtığı değişikliklerle geçti. 21.yüzyılın ilk elli yılı da Türkiye’nin alacağı doğrultuyla şekillenecektir...  Türkiye modelinin, hem İslâm dünyası, hem Türkiye’nin bulunduğu bölge, hem de Avrupa için çok büyük etkileri olacaktır.” Diyordu. (Kendine Rağmen Dünya Devleti Olmak, Sedat Ergin, Hürriyet 05.10.1999)
Nasıl sorusunun cevabını ise 2003’te de ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice veriyordu. Rice; “Türkiye’nin de dahil olduğu 22 İslam ülkesinin sınırlarının değiştirilecek.”
Ey kardeşim! Şimdi Ortadoğu ve Türkiye’nin resmine bak. Bataklık oluşturan ve bu bataklığa kan pompalayanlardan mı yanasın? Yoksa bu bataklığı Ehl-i Beyt çatısı altında buluşup, kurutalım, diyenden mi yanasın?Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1826501 µs