Piyasalar

25 Mayıs 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
6 Mart 2016

Peygamberimize ve Ehl-i Beytine atılan iftiralar -3(Bahaeddin Nakşibendi’n en meşhur talebesi ve halifesi Muhammed Parisa’nın, Ali Hüsrevoğlu tarafından tercüme edilen, Erkan yayınları tarafından çıkarılan ‘Tevhide Giriş’ adlı kitabındaki, Peygamberimize ve Ehl-i Beyt’e attığı iftiralara yer vermiş. Bende bu iftiraları gerçeklerle ortaya koyup, anlatmaya devam ediyoruz.)      
İFTİRA -4 Muhammed Parsa şöyle yazıyor;
“Fatıma’dan rivayetle göre Resulüllah (sav) Ali’ye şöyle demiştir; Benden sonra bir zümre türeyecektir ki, onlara Rafızi denecektir. Onları nerede bulursan öldür. Çünkü onlar müşriktirler. Alametleri de şudur ki, Ebu Bekir’e ve Ömer’e sebb-ü şetm’ (sövüp, sayma) ederler.” (Muhammed Parsa s. 495)
GERÇEK -4
Hz. Fatıma (a.s), hilafetin gaspının hemen akabinde mescide giderek birinci ve ikinci halifenin de bulunduğu ortamda şunları söylemiştir;  
“Başkasının devesini damgaladınız. Sizin malınız olmayan hilafeti gasp ettiniz. Onu, sizin olmayan bir çeşmenin başına getirdiniz. Ahdinizden (Gadir-i Hum günündeki biatinizden) uzun bir zaman geçmemişti. Yazıklar olsun onlara! Onu (hilafeti) risalet kökünden (merkezinden) nübüvvet ve delalet temelinden, Ruh’ul Emin’in (Cebrail’in) indiği evden, din ve dünya işlerinde âlim olanın elinden çıkardılar. Bilin ki bu büyük ve apaçık bir hüsrandır.”  (Prof. Dr. Haydar Baş Hz. Fatıma eseri)
“De ki; Ben bu (peygamberliğimi tebliğime) karşılık, yakınlarıma sevgiden başka sizden hiçbir ücret istemiyorum.” (Şura 23) 
Bu ayet-i kerime Hz. Ali, Hz. Fatıma, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin’i ve onların pak soyunu sevmek hususunda nazil olan “meveddet” ayetidir. Nitekim İmam Şafii, Ehl-i Beyt’i sevmenin farz olduğunu işaret ederek şu beyitleri söylemektedir;
“Al-i Muhammedi sevmek Rafızilikse eğer… Şahit olsun Rafıziliğime insanlar, cinler! İmam Şafii daha sonra Ehl-i Beyt hakkında inen meveddet ayetini işaret ederek şöyle diyor; Ey Resulullah’ın Ehl-i Beyt’i! Sizin sevginiz farzdır. Allah’ın indirdiği Kuranda da.” (İmam Ali sh:14)
İFTİRA -5 Muhammed Parsa şöyle yazıyor;
“Tirmizi hadisinde de Resulüllah’ın (sav) yine Ebu Huzeyfe’den rivayettir, “Benden sonra Ebu Bekir ve Ömer’e iktida edin” buyurmuştur. (Muhammed Parisa s. 499)
GERÇEK -5
Sakife toplantısının haberi kendisine ulaştığında Hz. Ali (k.v); “Ensar ne dedi?” diye sordu. Bizden bir emir, sizden bir emir olsun dediler, cevabını alınca;
“Onlara karşı Resulullah’ın (sav) Ensar’ın iyilerine iyilik yapılmasını, kötülerinin ise bağışlanmasını, vasiyet etmesini delil olarak getirmediniz mi?” diye sordu.
Bunda onların aleyhine nasıl bir delil var ki? Diye sordular. Hz. Ali (k.v); “Eğer emirlik onlarda olsaydı haklarında vasiyette bulunulmazdı.” Dedi. Ardından “Kureyş ne dedi?” diye sordu. Kendilerinin Resulullah’ın ağacı olmalarıyla delil getirdiler, dediklerinde Hz. Ali (k.v) şöyle cevap verdi; “Ağacı delil getirdiler ama meyveyi ihmal ettiler.” (İmam Ali Sh:365)
Hz. Ali (k.v) “Allah aşkına kim, Gadr-i Hum’da Benim hakkımda bir şey duymuşsa kalksın ve tanıklıkta bulunsun.” 
Orada bulunan 12’si Bedir Ashabından olan tam otuz sahabe ayağı kalkarak şöyle tanıklıkta bulundular; “Peygamber (sav) gözümüzün önünde Ali’nin elinden tutarak halka şöyle buyurdu; Benim, müminlere nefislerinden daha evla olduğunu bilmiyor musunuz? Oradakiler; Evet, deyince de, Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurdular; “Ben kimin mevlası isem Ali’de onun mevlasıdır.”  
O cemiyette üş kişi tanıklık etmekten kaçındı. Bunlardan biri de yaşlandığım için unuttum, diyen Enes b. Malik’ti. Hz. Ali onlara özellikle de Enes’e şöyle buyurdu;
“Eğer yalan söylüyorsan Allah seni abraş hastalığına duçar kılsın ki, sarığınla da örtemeyesin.” Enes daha yerinden kalkmadan abraş hastalığına yakalandı…” (sh:366)
İFTİRA -6 Muhammed Parisa, Yahudilerin sonunda cennete gireceğini söylüyor. 
“(Allah) Ben-i İsrail’i dünyaya daha evvel çıkarmış, bu ümmeti sona bırakmıştır. Cennete girmekte ise bu ümmeti öne geçirmiş, onları sona bırakmıştır.” (Muhammed Parsa s. 508)
GERÇEK -6
“Kim İslâm’dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahrette de zarar edenlerden olacaktır.” (Ali İmran 85)
“Yahudiler, ‘Uzeyir Allah’ın oğlu.’ dediler, Hıristiyanlar da ‘Mesih Allah’ın oğlu.’, dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!” (Tövbe, 30)
“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.” (Maide 51)Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1784181 µs