Piyasalar

25 Mayıs 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
6 Mayıs 2016

Milletimizin de devletimizin de hasımlarını açıklıyorumSaray ve iktidar, Türkiye’nin gerçeklerini saklamak, gündemi kaydırmak için adeta “tekeden süt çıkarmaya” (olmayacak şeylerden medet beklemek) çalışıyorlar. Bir dine sığınıyorlar, bir tarihi sığınıyorlar. “Türküm” diyorlar, Papa’dan himmet istiyorlar, İsrail’e koşuyorlar vs. 
En son Türk Tarihine sağındılar. Bir anda “Kut’ül Amare” anma programlarıyla karşılaştık. Neydi bu Kut’ül Amare? Kısaca Osmanlı İmparatorluğunun son zaferi. 
Neden kimsenin haberi yok? Veya bugüne kadar neden kutlanmamış? Kutlanmış, kutlanmış. Atatürklü, İsmet Paşalı yıllarda kutlanmış. Ama ülkemizin kapılarını ABD ve AB sermayesine sonuna kadar açan Menderes döneminde iptal edilmiş. Neden? 
Çünkü bu zafer İngilizlere karşı kazanılmış bir zaferdi ve İngilizler bunun kutlanmasını hazmedemiyordu. Menderes’ten rica ettiler ve “Kut’ül Amare” kitaplarda kaldı.   
Bu zaferi 2003’te, 4’te, 5’te hülasa 13 yıldır aklına getirmeyen Saray ve AKP bir anda neden hatırladı acaba? Hele Sayın Erdoğan’ın tarihi yeniden dizayn etmeye kalkmasının sebebi neydi? 
Bu sorunun sosyal cevabını Yusuf Abi (Karaca) 1 Mayıs tarihli “Kut’ül Amare/Çok ucuz numare!” başlıklı yazısında, siyasi ve Erdoğan’ın açıklamalarına cevabı ise Muharrem Abi (Bayraktar) 2 Mayıs tarihli “1919’da başlayan tarih” başlıklı yazılarında verdiler. 
Ben, Sayın Cumhurbaşkanının o törende fetva bazlı şu sözlerinin kapsamını genişletmek istiyorum. Erdoğan; “Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini neredeyse 1919 yılından başlatan bir tarih anlayışını reddediyorum. Her kim ki zaferleriyle ve yenilgileriyle son 200 yılımızı, hatta son 600 yılımızı soyutlayıp eski Türk tarihinden Cumhuriyete atlıyorsa biliniz ki o kişi milletimizin de devletimizin de hasmıdır.” Diyordu. 
Niyetini bilmem (!) ama söz doğru. Yalnız eksik hem de çok eksik. Sayın Erdoğan’ın tonunda (üslubunda) ifade edecek olursak bu kapsama şunları da eklememiz lazım.
“Türk Milleti” gerçeği tarihe damga vurmuşken ısrarla “Türk Milleti” kavramını telaffuz etmekten kaçınanlar bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Türk Tarihini sadece Osmanlı’dan ibaret görenler de bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Türk tarihini 1919’da başladı, diyenler de bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Türk Milleti kavramında Ehl-i Beyt nefresini, Hünkar Hacı Beltaş-i Veli Hazretlerini ve o yola baş koymuş nice Allah dostlarını görmeyenler, saklayanlar da bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Yok, olan bir imparatorluktan yeni bir devlet kuran Atatürk ve silah arkadaşlarını ısrarla inkar eden, hakaret eden, milletimiz nazarında dini kavramları kullanarak kötülemeye kalkanlar da bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Milli Mücadele yıllarında doğu illerimizde özellikle Nakşi şeyhlerin öncülüğünde, İngiliz destekli ayaklanmaları milletimize anlatmayanlar da bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Kendi siyasi çıkarları için Lozan’ı inkar edenler, gizli madde iddiasında iftirasında bulunanlar da bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Sıfırdan kurduğu bir devleti 15 yılda uçak üretecek kapasiteye getiren Atatürk’ü yok sayıp, sonraki yılları reklam arasına benzetip, tek lider benim, havasına girenler de bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır. 
Türk Milletinin ruhu olan inancını yani İslam’ı inkar edenler, dinler arası diyalog sürecine dahil olanlar, İslam’a rağmen kanun çıkaranlar da bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Şahsi ihtirasları için bugüne kadar kazanılmış her türlü değeri yok sayan, en yakınındaki kişileri bile bire anda silip atanlar bilin ki, milletimizin de devletimizin de hasmıdır.
Ey Türk Milleti! Artık kendine hasım değil ‘baba’ seç. O öyle bir ‘baba’ olsun ki, sana hizmeti bir borç bilsin, bir görev kabul etsin.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1776348 µs