Piyasalar

25 Mayıs 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
11 Mayıs 2016

Brüksel'deki PKK çadırına elçiyi ben mi gönderdim? Erdoğan şovlarına devam ediyor. Önce Malatya ardından Eyüp'te Avrupa Birliğine rest çekiyor. Binlerce kişi çılgınca alkışlıyor. 
Oysa az aklı olanlar, azıcık kafası çalışanlar bilir ki, Erdoğan sadece ve sadece tribünlere oynuyor. Hayır, diyorsanız, güç zehirlenmesi yaşıyor. Yok, yine hayır, diyorsanız Saddam sendromuna yakalanmış vaziyette. 
Gelin hep beraber muayeneye girelim. Sayın Erdoğan, Avrupa Parlamentosuna hitaben, "vize konusunda bize şart koşanlar ilk önce o terörist çadırlarını kaldırsınlar." Restini koydu masaya.
Evet, Brüksel'de, AP binasının yanında PKK'nın çadırı var. Doğru. Peki, o çadıra (Oslo) heyet gönderen, PKK ile görüştüren kimdir? R. T. Erdoğan; "PKK ile görüşen arkadaşı ben görevlendirdim. Sıkıntısı olan bana söylesin." Kimmiş? R.T.E
Ey Malatyalı! Ey İstanbullu, Ey Türk Milleti! Bu sözler daha 400 şehit vermeden önce söylenmişti. Neden sıkıntını söylemedin? Sıkıntın gözyaşı oldu ama ellerin alkışa devam ediyor. Sen bilirsin!
Sayın Erdoğan (bilmem kaçıncı kez özür dileyeceği lafı ediyor); Ey AB, siz yolunuza, biz yolumuza." Yok, öyle. Bu kadar basit değil. Katolik Nikahı bu. Bitti, demenle bitmiyor. 
Hatırlar mısın? "Bütün Müslümanları katletmek" için ant içen Papa'nın heykeli altında o imzaları atarken çok mutluydunuz. Sırf AB için Allah'ın (c.c) hükümlerinin karşısına hüküm koydunuz. 
Türkiye'ye gelişiniz çok farklı olmuştu. İlk grup toplantısında (2004) "Önümüzde bir seçenek var, Türkiye'yi AB'ye ya sokacağız, ya sokacağız" diyordunuz. Yiğit olanın ağzından söz bir kere çıkar. 

Meclis’in duvarları ağladı

Millet bazında getirisi çok ya! PKK kanalıyla AB'ye posta konulmaya çalışılıyor. Oysa posta TBMM'de, Milletimize konuldu. Erdoğan görmek istemediği için haliyle AKP'de görmedi, medyası da. 
Ne mi olmuştu? Yolsuzluk, hırsızlık, ihaleye fesat karıştırma, kamu alanlarını yandaşa peşkeş çekme vs. kısaca bu tip suçların değil sadece terör örgütüne sözcülük yapanların dokunulmazlıklarını kaldıralım gündemi yaşıyoruz. 
Hemen soralım; Evet, her suçun farklı cezaları vardır, olmalıdır da. Ama suçluya göre kanun, ceza nerde görülmüştür? Yani devletin, milletin malını talan edenlere dokunma, devlete kurşun sıkanlara, sözcülerine dokun. Yok, böyle bir şey. Suç varsa cezada olmalı. 
İşte bu suçlu seçiminin yapıldığı mecliste AKP ve HDP vekilleri kavgaya tutuştu. Hepsi antrenmanlı. Kavga sonrası HDP vekilleri PKK'nın gerilla marşının arasında "biji serok Apo" sloganlarıyla taş kesilmiş vicdanlarını bilmem ama meclis duvarlarını ağlattılar. 
PKK marşının, Mecliste okuyanlar bu cesareti kimden aldılar? Bu sorunun cevabını iyi düşünün? 
Ben, kendi cevabımı veriyorum. Artık AKP diye bir siyasi düşünce kalmadığı için Erdoğan'dan aldılar, diyorum. Çünkü bu milli olmayan iradeyi meşrulaştıran, milletin önüne çıkaran Erdoğan'dır. Hele hele "bu ülkede terör sorunu yoktur, Kürt sorunu vardır" (12 Ağustos 2005 - Diyarbakır konuşması) diyen Erdoğan, bugünlerin tek müsebbibidir. 
Daha mı sebep istiyorsun? 
Erdoğan, 27.12. 2010 tarihinde mecliste yaptığı konuşmada şöyle diyordu; "Ben bir Başbakan olarak Kürt sorununu savunuyorum ve savunmaya da devam edeceğim." HDP'liler de aynı iddiada.

Tatmin olmadın mı?

26 Eylül 2012'de Kanal 7'deki açıklamalarına bakanlım;
"Biz, kimsenin adım atmakta tereddüde düştüğü, İmralı olsun, Oslo olsun çok açık net... Bu adımları da attık… Oslo'da olacaksa, Oslo'yla bunu yapalım. Onun içinde MİT müsteşarı olarak Emre Bey zamanından itibaren başlattık görüşmeleri Hakan Beyle de aynı şekilde devam ettik." 
Sen bunları hatırlamasız tabi! Sen, 'Ey AB! Sen ilk önce AP'nin yanındaki çadırı kaldır, sen yoluna, ben yoluma,' postalarını, 'PKK ile görüşen' şu dur, bu dur yeminlerini vs. hatırlarsın. 
İşte gerçekleri hatırlamadığın için daha doğrusu işine geleni hatırladığın için bugün doğuda savaş var. Kilis adeta Gazze olmuş ve Meclis koridorlarında  "biji serok Apo" sloganları atılıyor. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2074700 µs