Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
25 Mayıs 2016

Haklı, güçlü ama yalnız bir adamProf. Dr. Haydar Baş, milletimizi ve devletimizi bekleyen tehlikeleri yuvarlak cümlelerle değil başlık başlık, konu konu detaylarına kadar 40 yıldan beri haber veriyor, gerekli uyarıları yapıyor, tedbirleri sıralıyor. 
İşte hem millet, hem de devleti yöneten iradeler tarafından bu uyarılara kulak tıkandığı, tedbirler alınmadığı için devlet ve milletimiz ‘karanlık’, kapkaranlık’ günlere girdi. 
Sayın Baş, BTP’nin 6. Büyük Olağan Kongresinde de milletimizin önüne (belki de) kapkaranlıktan, kandan, vahşetten önce ‘SON ÇIKIŞ’ tabelasını koydu. İktidar, muhalefet ve milletimiz bu tabelayı görmez ve yollarına devam ederlerse yarın kucağında çocuğuyla, kendine vatan ararken çelme yiyen bir Suriyeli konumuna düşmemiz, hayal değil yaşanan bir gerçektir. 
Bazıları soruyor, bazıları da sormak istiyor ama sormaya cesaret edemiyor. Neyi mi? Sayın Baş (haşa) müneccim mi? Bu kadar gerçeği nasıl önceden görebiliyor, diye. 
Hayır, hayır. Sayın Baş müneccim değil. Hakk’ın adamı. İnsanın yaradılış gayesini, sırrını bilen bir insan. Resulüllah’ın, Ehl-i Beyt’inin yaşadığı olayları hikaye olarak değil de hikmet olarak anlayan ve anlatan bir insan. O örnek insanların, seçilmiş insanların yaşadıkları, karşılaştıkları olaylar karşısında sergiledikleri söz, duruş ve fiilleri günümüzde yaşama azminde ve gayretinde olan bir insan. 
‘Yeryüzünde değişen sadece isimler, araçlar ve mekanlardır. Mücadele (hak-batıl) hep aynıdır,’ gerçeğini çok iyi bilen, ferdi ve genel olaylarda, ‘bu konuda Allah (c.c) ne der, Resulüllah (sav) ne der, neyi emreder, nasıl bir duruş gösterdi, göstermemizi ister’ sorgulamasını her daim temel ölçü kabul eden bir insan. 
Yani Hakk’ın adamı. Resulüllah’a (sav) sevdalı. Ehl-i Beyt’inin zamanımızdaki sancaktarı. Bu insanın şaşması mümkün mü? Hayır. 
İyi de Haydar Baş neden yalnız? 
Hakk’ın adamı olanların kaderi bu olsa gerek. Aşıkların çilesi bu olsa gerek. ‘Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım’ ilahi lütfüne ermiş, alemlerin Rabbi tarafından ‘Sen, Benim Habibimsin’ makamındaki Hz. Muhammed (sav) doğumundan vefatına kadar bir insanın yaşayabileceği ne kadar çile, meşakkat varsa hepsini yaşamıştır. İnkar edildi, taşlandı, ekonomik yaptırımlara maruz bırakıldı, iftiralar atıldı, en yakınları tarafından yalnız bırakıldı, ihanete uğradı, hakkında ölüm kararı bile alındı.
Ama O tebliğinden, Hakk’a çağrısından vazgeçmedi. Mekke’de ki on binler içerisinden O’na iman eden 153 kişi de aynı zulme tabi tutuldular ama bir tanesi bile canını, malını ortaya koydu ama imanından, liderinden taviz vermedi, satmadı. Sayıları azdı am haklıydılar ve güçlüydüler.  
İmam Ali’ye (a.s) bakıyorsun! Bedir’de, Uhud’da, Hendek’te, Hayber’de, kısaca Allah ve Resulünün her emrinde en önde olan, Allah tarafından sevilen, övülen, Resulüllah’a nübüvvet hariç her türlü varis ilan edilen, Gadir Hum’da tek tek biat edilen İmam Ali de yalnız. Sakife’de yalnız. Medine sokaklarında yalnız. Cemel’de, Sıffın’da sözü dinlenmemiş, itaat edilmemiş, isyan edilmiş. Yani O’da yalnız.
İmam Hasan yalnız. Artı en yakınları tarafından ihanete uğramış. İmam Hüseyin yalnız. Söz verenler tarafından terk edilmiş, tarihin en büyük vahşetine kurban olmuş. O kotlu İmamlar, hepsi yalnız, yalnız bırakılmış. Müslüman’ım, diyenler tarafından terk edilmiş. 
Sonuç? Yalnız bırakanlar, terk edenler, Allah’ın sözcülerini dinlemeyenler hep kaybetti, kaybediyor. Nesilleri kesildi, kesiliyor. Ama o tertemiz kılınan nesil ve o nesle gönül verenler, sayıları az olsa da hep ayakta, kıyamete kadar da ayakta olacaklar. 
Allah’ı, Resulünü, Ehl-i Beyt’ini sevenlerinde bu kaderi yaşaması mutlaktır. Çünkü sevgi bedel ister. İşte Prof. Dr. Haydar Baş bu kaderi yaşıyor. Ona gönül verenler bu kaderi yaşıyor. Ona sırtını dönenlerin yaşadıkları ve yaşayacakları kaderde belli. 
Şimdi tercih yapalım; Batılda olan kalabalıkların peşine mi gitmeliyiz? Yoksa Hak yolda olan azınlığın peşine mi? Unutmayın! Galip gelecek olan Hak’tır, Hakk’ın adamlardır. Buyurun! Tercih sizin. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2036477 µs