Piyasalar

25 Mayıs 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
26 Mayıs 2016

Kan değil kardeşlik için Haydar Baş‘Ben iktidar olursam terörü besleyeceğim, büyüteceğim’ diyen bir lidere ve partiye rastladınız mı? Hayır. Bütün parti ve liderler, ‘biz, iktidara gelirsek terörü bitireceğiz’ iddiasındalar. Hatta ülkemizi 14 yıldır tek başına yöneten (!) AKP bile her seçimde ve başkan değişikliklerinde, ‘terörü ancak biz bitiririz’ diyor.
‘Tamam, iyi, güzel hoş diyorsun da, nasıl bitireceksin? Hele onu bir anlat da bakayım,’ diye milletimiz sormuyor.
Ne yapıyor? Yıllardan beri en uzun, en tahripkar, en sert cümleleri kuranlara hele hele bir de cümlelerinin önüne veya arkasına birkaç ayet, hadis serpiştirenlere inanıyor, onu seçiyor.
Ülkemizdeki siyasi ve diğer iradelerin gaflet, delalet hatta hıyanet dairesindeki söz, fiil ve uygulamaları ve milletimizin bu iradeleri alkışa devam etmesi ülkemiz üzerindeki bulutları kızıllaştırdı. Artık diller de, ‘baş üstünde baş, taş üstünde taş kalmayacak. Kansa kan, cansa can’ cümleleri var.
Yani kızıllaşan bulutlar yüzünden ülkemiz havasını kan kokusu sardı. Eğer bu bulutları dağıtacak bir rüzgar bulamazsak maalesef kan yağacak, kan.
Ülkemiz üzerinde kızıllaşan bulutları, kan kokan havayı dağıtacak rüzgarda, nefeste var. Haydar Baş var. Dünde vardı, bugünde var.
Ama sen, seni rahatlatacak rüzgardan kaçtın, seni huzura erdirecek nefese (Ehl-i Beyt) uzak durdun. Fırtınalara kaptırdın kendini. Artık dön, kurtul o fırtınadan. Yoksa üzerine kan yağacak kan.
Evet, Prof. Dr. Haydar Baş, ülkemiz üzerindeki kan bulutlarını dağıtacak, terörü bitirecek tek isimdir, tek adrestir. Çünkü Sayın Baş, insan nedir, sorusuna cevap veren tek liderdir. Çünkü Sayın Baş, ülkemiz, İslam coğrafyası ve dünya üzerindeki vahşetin, terörün siyasi, sosyal, dini, ekonomik sebeplerini gören, bilen ve çözümlerini ortaya koyan bir liderdir.
Evet, dün ‘analar ağlamasın’ iddiasıyla meydanları inletenler şimdi ‘taş üstünde taş, baş üstünde baş kalmayacak’ söylem ve icraatlarına girmiş vaziyetteler. Öyle ki bu mantığa destek verenler milli, milliyetçi, vatansever hatta mücahit olarak yansıtılırken sözde karşı duranlar ise terörist, işbirlikçi olarak lanse ediliyor.
İşte bu noktada Haydar Baş, BTP 6. Olağan Kongresinde yıllardır milletimize anlattığı ama milletin kulak tıkadığı dini, siyasi, sosyal ve ekonomik gerçekleri bir kez daha tekrarladı. Sözde terör karşıtı ve terör yanlısı diye ayrıştırılan siyasilere ve halkımıza kandan uzak durun çağrısı yaptı.
Sayın Baş, konuşmasında doğu insanın nezaketinden, hürmetinden, misafirperverliğinden bahsetti. Yokluğa itilmişliliğini, çaresizliğe terk edilmişliğini, ötelenmişliğini anlattı.
İnsanımızın düşürüldüğü bu vahim tabloyu kendi dini, siyasi ve ekonomik çıkarları için kullanan iş ve dış güçleri deşifre ettikten sonra çözümlerini sıraladı, birlik, beraberlik mesajı verdi; ‘Benim bir kolumdan Kürt kanı, diğer kolumdan Türk kanı akar’ gerçeğini tekrarladı.
‘Biz, din kardeşiyiz,’ dedi. ‘Bir Müslüman’ın canına kasteden ebedi cehennemliktir’ ilahi hükmünü bir kez daha hatırlattı.
Dokunulmazlıkların kaldırılmasının kimler tarafından istendiğini, hedeflenen sonucu açıkladı. Hiçbir siyasi parti ve liderin yapmadığını yaptı ve HDP genel başkanı Sayın Demirtaş’a çağrıda bulundu;
“Sen, taş üstünde taş, baş üstünde baş kalmayacak, diyenlerin sözlerine bakma. Dokunulmazlıkları kaldıranların, kaldırılmasını isteyenlerin oyununa gelme,” dedi.
Eğer saray ve hükümet gittiği yoldan dönmez, HDP’ de maden kan istiyorsunuz, kana kan, cana can, derse İstanbul’un, Adana’nın, Ankara’nın birçok ilçesi, mahallesi Diyarbakır Sur’dan, Cizre’den, Nusaybin’den farklı olmayacaktır. İyi düşün Türkiye?
Ülkemiz üzerindeki kan bulutlarını Haydar Baş nasıl dağıtacak? (yarın)Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1792719 µs