Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
27 Mayıs 2016

Dünkü son cümlemiz neydi? “Ülkemiz üzerindeki kan bulutlarını Haydar Baş nasıl dağıtacak?”
Bir sorunu çözmek için o sorunun kaynağına inmek, neden ve hedeflerini tam tespit etmek gerekir. Bakın! PKK terörü bu noktaya gelinceye kadar ülkemizde iktidara birçok partiler, liderler geldi, gitti.  Muhalefette de binlerce isim sahneye çıktı, kayboldu, gitti. 
Dünkü siyasetçiler, terörün asli kaynağına inip, sebep ve hedeflerini tespit etme gereği duymadıkları için terör örgütü yerine kendilerini bitirdiler. AKP ise bırak terörün kaynağına inmeyi terör örgütü ile masaya oturdu, liderini muhatap kabul edip, saygıyla andı. Terör örgütünü besleyen devletleri ‘dost’ ilan etti. Haliyle şimdilik kendileri bitmedi ama millet bitiyor, devlet bitiyor.  
Dünü biraz hatırlarsak! ABD’nin körfez harekâtı sırasında (1991) Özal ne diyordu? ‘Bir koyup üç alacağız.’ Diğer siyasilerden ses çıkmazken Hakk’ın adamı, halkın adamı Prof. Dr. Haydar Baş “Önce Irak’ı üçe bölecekler, sonra asıl hedef Türkiye’dir, Türkiye’yi bölecekler” diyordu. Anlamadınız tabi. 
Yine 90’lar da Milli Görüşçüler, Kürt haklarından, Kürt sorunundan, devletin zalimliğinden vs. bahsederken, kendilerince raporlar hazırlarken Sayın Baş, “Kürtler azınlık değildir. Türkiye’de Kürt sorunu değil, terör sorunu vardır” diyordu.
Sayın Baş her daim doğu ve güneydoğuyu gündemde tutmaya çalıştı; “Güneydoğu üzerinde bölgesel ve küresel güçlerin hesabı olduğunu” ifade eden Sayın Baş, “göreceksiniz, Güneydoğu tampon bölge haline getirilecek, eğitim kampları oluşturulup, fiili devlet kurulacaktır, Kürdistan kılıf, hedef Büyük İsrail” diyordu. 
Ne sağcısı, ne solcusu, ne dincisi, ne milliyetçisi gönül birliği etmişçesine Sayın Baş’a inanmadılar. Sayın Baş’ın siyasete girmeden önce son ikazı ise bugünü tarif eder mahiyetteydi; “Bu politikalar millete hayır getirmez. Bugün teröre birer ikişer kurban veriyoruz. Bu kafayla gidersek, evlatlarımızın tabutları düzine düzine kapımıza gelecektir” diyordu.
Evet, Türkiye’deki terörün kaynağı neymiş? Yahudi ve Hıristiyanların inanç temelli siyasi ve ekonomik hedefleri. Bu gerçeği Sayın Baş’tan başka gören, ifade eden, AB, ABD ve İsrail’e mesafe koyan bir başka lider var mı? Yok. O zaman Haydar Baş’sız bu terör bitmez.
Askeri tedbirlerle 2002’de tükenme noktasına gelen terör AKP ile adeta periyodik bir yükselişe geçti. Yıl 2013 oldu ve yılın ilk günü o zamanın başbakanı Erdoğan tarafından, ‘kimsenin atmayacağı adımı attık ve PKK ile masaya oturduk, ‘çözüm sürecini başlattık. Artık analar ağlamayacak’ reklamıyla Türkiye’nin gündemine soktu. Millet ya alkışladı ya da sustu. PKK’da sustu. Asker zaten susturulmuştu.    
Tek itirazı olan vardı; Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu. Sayın Baş, Mart 2013’te; “Bu çözüm sürecinde AKP, terörle masaya oturdu ve Türkiye’nin barışını ve anayasasını konuşuyor. Bu Türkiye’yi bölünmeye götürecek sürecin başlangıcıdır. Bu süreç toplumda barışı değil, çatışma ortamını çıkaracaktır. Barış derken bir de bakacağız ki herkes silahı beline koymuş mahalleleri ve sokakları pay etmeye başlamış” diyordu.
Şimdi! Toplum çatışıma noktasında mı? Evet. İlçeler, mahalleler, sokaklar pay edilmiş vaziyette mi? Evet. Maalesef şehitler haberleri birer, ikişer değil beşer, onar geliyor mu? Evet. Sayın Baş’tan başka kan, kavga, savaş dışında çözümü olan var mı? Yok.   
Sayın Baş ne diyor? ‘Ben bu işi altı ay içerisinde çözerim.’ Nasıl çözecek? Terörün önüne geçecek en güçlü silah nedir? İşte bu sorunun cevabı terörün çözümüdür.
O cevabı da Sayın Baş veriyor;  “Ekonomi, terörün önüne geçecek en güçlü silahtır.” 
Nasıl mı? Cevabı Sayın Baş’tan dinleyelim; “1984 yılından bu yana mermi ile bu işi halletmek istediler ama gün geçtikçe bu terör önüne geçilmez bir canavar haline geldi. 
Demek ki yanlış bir yol takip ediyoruz. Çözüm olmayacak mı? Elbette olacak ama benim dediklerimi devlet verdikten sonra olacak. O zaman baş kaldıran olursa işte onun başını kopartacağız. 
Şimdi adamın karnı aç, sırtı çıplak, yedirmiyorsun, içirmiyorsun, iş bulmuyorsun ondan sonra da ‘neden dağa çıkıyor’ diye soruyorsun. Bunu deme hakkına sahip değilsin. Bunu diyebilmen için Haydar Baş ve ekibi olacaksın.”
Evet, terör sorununun çözümü Haydar Baş ve kadrosunda. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet projelerinin hayata geçmesinde. Bu topraklarda ve İslam coğrafyasında yaşayan herkese Ehl-i Beyt şuuruyla, gözüyle bakabilmekte.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2267054 µs