Piyasalar

25 Mayıs 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
9 Temmuz 2016

Yanar döner bir zevatın hikayesiBugün yine Cübbeli zevatından bahsedeceğim. Hani Kelime-i Şahadet getirenlerin (Şiilerin, Nusayrilerin) katli vaciptir, diyen zevat var ya, işte ondan. Hani haddi şana açıklamaları oluyor! Mesela, AKP’nin çıkardığı zina, domuz eti yasalarını ilk televizyonlarından, radyolarından eleştirmeye kalkıyorlar. Kulakları çekilince de; “Hükümet zinayı, domuz etini serbest bırakmış. Sana ne bundan! Sana vebal, mebal yok…” diyen zevat var ya! İşte o!
Bu zevat, “paralele de” giydirdikçe giydiriyordu. Hatırlayın! “Dansöz seyretsen günahkar olursun, STV’yi seyredersen gavur olursun” (2011) demişti. 
Bu sözlerinin ardından 2 yıl geçti, geçmedi baktık ki! bu hoca dene zevat, STV ekranlarında. Çıkmış, kendisini seyrettiriyor. Dershanelerin kapatılmasına karşı çıkıyor ve diyor ki; “Bir hizmet varsa onun genişletilmesinde fayda var. Durdurulmasında fayda yok.” (2013)
Bu iki yılda (2011-2013) ne oldu derseniz! 
Bu zevat, bir çete operasyonu kapsamında yabancı uyruklu kadınlarla fuhuş yaptığı ve fuhuşa aracılık ettiği, iddialarıyla tutuklandı. “Türkiye’de kadın kaynarken, yurtdışından kadın getirme iddiası inandırıcı değil” diyerek, ülkemizdeki bayanlara da laf attı. Hakimde onu içeri attı.
İçeri girer, girmez dinler arası diyalog karşıtı vaaz ve yazılarından ötürü cemaatin hedefi haline geldiğini, kendisine kumpas kurulduğunu ve hapse, onlar (cemaat) tarafından attırıldığını iddia etti. 
Artık hapiste hangi zuhuratı gördüyse (!) dansöz izlemekten vazgeçip, STV’yi izlediğini açıkladı. “Haberleri oradan izliyorum. Mahkemeleri, ÖYM’leri en fazla onlar veriyor.” Dedi.
Hapishane günleri zor geçiyor olacak ki, malum şahıs rüyalanmaya da başladı. Zamanın başbakanı Erdoğan ve AKP hükümetinin düşman, hain, terör örgütü lideri ilan ettiği F. Gülen’i bir gece rüyasında gördü. Sonra bir kez daha gördü.  
Bu zevan rğyasını da anlattı; “Kendisini cezaevine girdiğimden beri iki kere rüyamda gördüm. İkisinde de sakalı bir tutam, şalvarlı, cübbeli ve sarıklı idi. Bir defa üzerinde koyu kavuniçi bir cübbe vardı, hatırladığım o ki, benimle ilgileniyor ve dua ediyordu.”
Evet, bazı rüyaların karşılığı hemen alınır ya! Öyle de oldu. Gülen taa Amerika’dan, tespih, koku ve iki imzalı kitap gönderdi bu zevata.
Tabi yanında da mektup. Ne övgüler, ne cümleler! Hz. Yusuf’a benzetmiş Gülen, bu zevatı. Gülen mektubunda, cemaatinin zaten Cübbeliye isnat edilen suçlara inanmadığı da dile getirmiş. 
Zevat bu mektubu okuyunca çok duygulanmış ve mutluluğunu bir yazı yazarak anlatmıştı. Ama bu duygu seli ve rüyalanmalar Cübbeli zevatını hapisten çıkarmaya yetmedi. 
Zevat tekrar rüyaya yattı. Bu sefer rüyada Gülen’in Hocası, Said Nursi vardı. Yahudi ve Hıristiyanlarında cennete gideceğini, iddia eden, Papa’ya, ülkemizden yazılan ilk mektubun sahibi olan, milli mücadeleden kaçmak bir tarafa, aleyhine fetvalar veren, Milli Mücadele karşıtı, İngiliz destekli derneklerin kuruluş ve yönetimlerinde yer alan şahıs var ya! İşte onu rüyada gördü. 
“Kendisi bir tutam sakallı, cübbeli, şalvarlı ve sarıklı idi, günlerden cuma imiş, ben kendisiyle bulunduğumuz evden çıkıp, cumaya gidecekmişiz… (gitmişler!)
“Tam camiye çıkarken elinde asâsı ayakta duruyordu ki ben, “Efendim! Sizin Yahudi-Hıristiyanların cennete gideceğine dair bir beyanınız oldu mu?” diye sordum. Mübarek hiddetlenerek, “Bunu nereden çıkarıyorlar, olur mu öyle şey?!” dedi. Sonra cami yoluna yürüdüğümüzü de gördüm, sonrasını hatırlamıyorum.”
Bunca rüya, iltifat, maddi, manevi aklamaya, sahiplenmeye rağmen hapisten yine çıkamadı. Ve hükümete döndü yüzünü! Beni buradan çıkarın, dedi. Ve söz verdi.
“Çıktıktan sonra da emniyet, yargı ve hükümet gibi kurumların aleyhine konuşup vatana, millete hizmet eden, terörle ve diğer tehlikelerle uğraşan bu kurumları yıpratacak hiçbir beyanda bulunmayacağıma dair Allah (c.c)’a söz veriyorum, sizleri de şahit tutuyorum” dedi ve çıktı. Çıktıktan sonra da gördüğü rüyaların hepsini unuttu ve başladı Gülen’e saydırmaya. 
İşte böyle bir kişiliğe sahip zevat çıkıyor, binlerce insanın önüne vaaz veriyor ve insanlar onu alkışlıyor. Ahir zaman dedikleri bu olsa gerek. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2068654 µs