Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
11 Temmuz 2016

Haydar Baş geliyor Haydar BaşProf. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu, Ehl-i Beyt gerçeğiyle milletimizi buluşturdu. Ehl-i Beyt hakkında yüzlerce ayet ve hadisi ortaya koydu. Sünni, Alevi, Cafer, Şii adı ne olursa olsun Kelime-i Şahadet getiren herkesin Müslüman olduğu, kardeş olduğu ilahi gerçeğini bir kez daha hatırlatıp, Ehl-i Beyt çatısı altında bir ve beraber olma gerekliliğini vurguladı. 
İmam Rabbani, Bahaeddin Nakşibend, Halidi Bağdadi gibi kişilerin kim olduklarını, İslam itikadına rağmen oluşturdukları akımların hem tarihini ortaya çıkardılar hem de Kur’an’nın bu kişi ve zihniyete bakışını ortaya koydular.  
Diğer taraftan bu kadro, resmi olarak deli raporu olan iki ayaklı bir mahlûkun kahvede otururken İngilizlerin, eline tutuşturduğu bilgilerle Atatürk’e attığı iftiraları yırttılar, attılar ve gerçek Atatürk’ü, Milletimiz ile tanıştırdılar, buluşturdular.     
Aynı zihniyetin, Milletimize dini şahsiyet olarak yutturdukları Said Nursi ve İskilipli Atıf gibi Milli Mücadele düşmanı, İngiliz dostu kişilerin gerçek kimliklerini yine Sayın Baş ve önderliğindeki bu kadro tarihi ve dini delillerle ortaya koydular. 
Yine Sayın Baş, dün sözde İsrail düşmanı gözüken ve bu duruşlarıyla iktidara kadar yükselen anlayışın gerçek kimliğini ortaya koyması, İsrail ile yaptıkları askeri ve ekonomik anlaşmaları deşifre etmesini, bunlar dosttur, demesini hazmedemediler. 
Bir başka hazımsızlıkları ise ekonomi alanında idi. Bugün dünyanın kabul ettiği ve uyguladığı Sayın Baş’ın, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet tezlerini bu zihniyet ısrarla gizlemeye, inkar etmeye, başaramazlarsa iftira etmeye kalktılar, kalkıyorlar. Neden? Çünkü kapitalizm biter, emperyalistler kaybederse aynen Kurtuluş Mücadelesi yıllarındaki gibi bu dincilerde kaybedecek.
İşte bu noktada dün kardeş, bugün birbirlerine kalleş olanlar, din adına atıp, tutanlar söz konusu Haydar Baş olunca tekrar kardeş olup, saldırıyorlar.  
Özellikle medya ve gayri resmi vaiz, hoca takımına sesleniyorum. Kudurmayın! 
Halinize bakın! 
Geride bıraktığımız Ramazan ayında bu zihniyet yine fitneyi, hakkı batıl göstermeyi bırakmadı. Muhterem Hocam Sayın Baş, Tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’tir ölçüsü, Cübbeli, denen zevatı dinmeyen bir telaşa sokmuş gözüküyor. Muhterem Hocama bir sürü iftiralarda bulundu. Açıkçası münafıklık yaptı. Ama bu Cübbeli’nin şahsi telaşı değildir. Yüz yıllardır İslam toplumlarına dini kılık-kıyafet olarak aktaran, Müslüman kanına fetva veren zihniyetin telaşıdır. 
Cübbeli zevatı ve zihniyeti, “Tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’tir” ilahi gerçeğini neden kabullenemiyorlar, biliyor musunuz? 
En baştan beri ifade etmeye çalışıyorum; Bunların derdi Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer veya Hz. Osman değil. Gücdüvani’nin, Bahaeddin Nakşibend’in, Muhammed Parisa’nın, Sirhindi’nin (Rabbani), Halidi Bağdadinin vs. oluşturdukları inanç sisteminin çökmesinden korkuyorlar. 
Bu millet, “Tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’tir” dediği anda bahsettiğim sonradan oluşturulmuş bu zihniyetin, inanç sistemi anında çökecektir ve yıllardır imanlarını sömürdükleri insanların tükürükleriyle boğulacaklarını çok iyi bildikleri için Ehl-i Beyt’in günümüz sancaktarı Muhterem Hocam Prof. Dr. Haydar Baş’a saldırıyorlar. 
Hz. Muhammed’e de (sav), İmam Ali’ye de, sırati müstakim üzere olan bütünAllah dostlarına da saldırmıştılar. Kim galip geldi? Hak yolda olan. Onun için ne kadar çileli olursa olsun galip gelecek olan Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Çünkü O, eğilmedi, bükülmedi, dünyalık menfaatlere göre duruş almadı, imanını az bir dünyalık karşılığı satmadı. Satanlar korksun. Çünkü Haydar Baş geliyor, Haydar Baş. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1539729 µs