Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
28 Temmuz 2016

Dinler Arası Diyalog kalkışması-2 (Dünden devam) 
İnsanları, Kilise'ye döndürme, 3. Bin yılda Asya ve Türkiye'yi Hıristiyanlaştırma olarak sınırları belirlenen "Dinler Arası Diyalog" projesinin Türkiye tetikçisi FETÖ, milenyuma 2 kala harekete geçiyor. 
Tabi bu noktada Prof. Dr. Haydar Baş'ı tekrar anmak zorundayız. Sayın Baş, FETÖ'nün daha Papa'ya mektup yazmasından ve Vatikan'a gitmesinden önce gelinen noktayı görmüş ve FETÖ'ye her satırı nezaket süslü, Allah ve Resulünün çizgisini anlatan, girdikleri yolun yanlış olduğunu ifade eden mektubu yazmıştı. 
Ama FETÖ, Sayın Baş'ın hakka çağrısını duymadı, uymadı. Mektubuna cevap bile vermedi ve Papa'ya malumunuz olan mektubu yazıp arkasından ziyarete gitti. O mektup ve yapılan ziyarette sarf edilen sözler tamamen şirk ve küfürdür. Ama öylesine süslediler ki, milletimize adeta ateşi, su diye içerdiler.  
Ve darbe açıklanıyor
"Muhterem Papa cenapları
Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinler Arası Diyalog için Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik" (M. Fethullah Gülen-Rabb'in aciz kulu 9 Şubat 1998)
FETÖ, Al-i İmran 19. ayeti yalanlıyor
"Amacımız bu üç büyük dinin inananları arasında hoşgörü ve anlayış yoluyla bir kardeşlik tesis etmektir." 
FETÖ, Kur’an’a iftira atıyor
"Yahudileri ve Hıristiyanları kınayan ve azarlayan ayetler, ya Hz. Muhammed döneminde yaşayan, ya da kendi peygamberleri döneminde yaşayan bazı Yahudi ve Hıristiyanlar hakkındadır." (Fethullah Gülen, Küresel Barışa Doğru sayfa 45) 
Fasıldan Fasıla kitabında ise "Geçmiş dönemlerde belli Hıristiyan ve Yahudilerin apaçık gerçek karşısında gösterdikleri inat, ayak direme ve düşmanlığı ifade için Kuran'ın kullandığı aynı üslûp, bugünün Yahudi ve Hıristiyanları için de kullanılacak diye bir şart, bir mecburiyet olamaz… O ayetlerin ilk günden bu yana her Yahudi ve Hıristiyan'ı içine aldığı kesin değildir." (4, sayfa 95)
FETÖ, Hz. Muhammed’i (s.a.v) yok sayıyor
"Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın Resûlüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır." (Küresel Barışa Doğru s. 131. http://tr.fgulen.com/content/view/3759/5/)
FETÖ irşat değil inkarı tavsiye ediyor
"Odessalı Hıristiyanların elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman'ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum. Hz. İsa gibi bizim nazarımızda ulü'l-azm, yani tarih boyu gelmiş peygamberler arasında en büyük beş peygamberden biri olan bir zatın ardından gitmek, onu takip etmek, yapılabilecek en güzel şeylerdendir." (2009 yılında Ukrayna'da Favorit Dergisine verdiği röportajdan) 
(Bu kişi ve hareketinin küfür ve şirk örnekleri çok. Geniş bilgi için Müslüm Karabacak Hocamızın "Dinler Arası Diyalog Masalı" adlı eserini okumanızı tavsiye ederim.)
FETÖ bu adımları attığında ülke siyasetinde Erdoğan'da, Çiller'de, Ecevit'te, Erbakan'da, M. Yılmaz'da, Gül'de, Arınç'ta vs. vardı. Medya ki dinci kalemlerin, kalemleri daha keskindi. Cübbeli zevatı da yine ortalıkta dolaşıyordu. Ama hiç birinden 'tık' çıkmadı. Tık, edenlere sus payı verildi ve sustular. 
Artı on binlerce camide namaz kıldıran hocalar bu münafığa hürmetlerini sundular, fikirlerine saygı gösterdiler, kitaplarından alıntılar yaptılar ve insanların önüne geçip namaz kıldırdılar. Hemen soralım; Bu namazlar, namaz mıdır?
Hatta hocanın biriyle 2006'da FETÖ hakkında tartışmıştık. FETÖ'nün kitaplarından alıntıları önüne koymuştum. Ama bırak dinlemeyi bizi tekfir etti. Ve bu kişi yıllarca Sefaköy'de namaz kıldırdı.  
Evet, yöneticilerimiz FETÖ'nün kamudaki yapılanmasını temizliyorlar. Umarım başarırlar. Ama aynı temizliği hatta daha fazlasını Diyanette ve diğer cemaatlerde göstermeleri gerekiyor. Mesela 2 dönem Diyanetten sorumlu bakanlık yapan Mehmet Aydın'dan başlanabilir. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1814041 µs