Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
13 Ağustos 2016

Diyanet hak ile batılı ayırabilecek mi?Dün, FETÖ teşkilatının görünür altyapısı Said Nursi ve Nurculuktan kısaca bahsettik. Devam edelim. Said Nursi, Allah dostu imiş, laf ettirmiyorlar.

Düşünün bir kere! Said Nursi’ye, Allah Dostu diyenler, 2. Abdülhamit’e de Allah dostu, diyor. Ama Abdülhamit bu zevatı vatan haini, bölücü diye hapsediyor ve en son İstanbul’dan sürüyor. Said Nursi’de, ‘yaşasın zalimler için cehennem’ sözünü, Abdülhamit Han için kullanıyor.

Atatürk ve Türk Milleti, Yunan’a, İngiliz’e, Fransız’a karşı savaşıyor ve bu zevat bizzat Atatürk tarafından, milletin safında milli mücadeleye katılması için davet ediliyor ama o Çamlıca’da köşk hayatı sürmeyi tercih ediyor.

Köşkte kalsa iyi. Haçlıya karşı savaşan atalarımıza “kafir” denilecek fetvayı imzalayan Allah’ın lanetlediği insanlardan biri oluyor. Başka! Milli Mücadele karşısında Haçlı ile iş birliği yapıyor. Haçlı kaybedince Atatürk’e sığınıyor. Ama fitne dolu kalp uyumuyor ki, Atatürk deccal, fitnesini yayıyor. Ve bu kişi senelerdir, “Allah dostu” diye milletimize yutturuluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı. Fethullah Gülen’i kastederek, “Kitaplar yazıyormuş, eserler yazıyormuş, Diyanet İşleri Başkanı’na söyledim. Bunun kitaplarında dinimizle ilgili olmayan çok şeyler var. Bunları araştırın, Günah Galerisi adında bir kitap da siz yazın” demiş.

Yetmez Sayın Erdoğan, yetmez!

Diyanet önce kendini temizlesin. Sonra ülkemizde din adına konuşan bütün yapılanmaların beslendikleri kaynaklar ortaya konsun. (bu konuyu ayrıca işleyelim) Gündem FETÖ olduğuna göre ve dün biraz bahsettiğimiz gibi FETÖ’nün beslendiği manevi kanalın ilk önce araştırılması lazımdır. Bu teklif filan değil. Aklın ve imanın gereğidir.

Kimdir bu Said Nursi? Ne yedi, ne dedi? Kimleri sevdi? Kimlerden kaçtı? Hadi araştırın! Yanlışsam beni de düzeltin (!)

Said Nursi meşhurlaştırılmış malum kırmızı kitapları var ve bu kitapları o anki ruh haline göre bizzat Hz. Peygamberin yazdırdı, diyor. Sonra ne oluyorsa (!) yok, yok (haşa) Allah’ın (c.c) yazdırdığını, iddia ediyor. Ama baskıyı Hollanda’da, Haçlılar yapıyor.

“Risale-i Nur, 20. asrın Müslümanlarını ve bütün insanlarını koyu bir fikir karanlıklarından ve müthiş delalet yollarından kurtarmak için müellifin kendi ihtiyari ile yazılmış değil, Cenab-ı Hakkın lisanı ile yazılmış bir eserdir.” (Rehberler, s. 141)

“Ey Risale-i Nur! Senin Hakkın dili, Hakkın ilhamı olup O’nun izni ile yazıldığına şüphe yoktur. Ben kimsenin malı değilim. Ben hiçbir kitaptan alınmadım, hiçbir eserden alınmadım. Ben, Rabbani ve Kur’aniyim. Bir lâyemut’un eserinden fışkıran kerametli bir Nur’um.” (Müdafaalar, s. 347)

FETÖ ne diyor?

“Herkes kelimeyi tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelimeyi tevhidin ikinci bölümü yani Muhammed Allah’ın Resulüdür kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakılmalıdır.” (Fethullah Gülen; Fasıldan Fasıla Naklen Koza’dan Kelebeğe S. 131)

Hocası Said Nursi ne diyor?

“Elbette şimdi fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz. İsa’ya mensup Hıristiyanların mensuplarının çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şahadet denilebilir.”(Kastamonu Lahikası, 114-115)

“Misyonerler ve Hıristiyan ruhanileri hem nurcular çok dikkat etmeleri elzemdir, ittifak etmeleri lazımdır… Şimal cereyanı kendini müdafaa etmek fikriyle İslam ve misyonerlerin ittifaklarını bozmaya çalışacaktır.” (Emirdağ Lahikası Sayfa, s. 147). 

Papa’ya ilk mektup gönderen ve Vatikan’ı manevi olarak öven ilk kişi Said Nursi’dir. Said Nursi’nin bu duruşu Vatikan’dan takdir almış ve unutulmamıştır. 2011 yılında Bursa’da düzenlenen Said Nursi’yi anma toplantısında Vatikan temsilcisi Thomas Michel, Said Nursi’ye kendisi ve Papa’nın takdir ve övgülerini sıralamıştır.

Şimdi Diyanet gerçekten Müslümanların, islam’ın Diyaneti ise Allah Resulünün bıraktığı o iki emaneti (Kuran ve Ehl-i Beyt) teraziye koyacak ve bu teraziye uymayanları kaldırıp, atacak.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1771257 µs