Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Yeni Mesaj Gazetesi

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
6 Ekim 2016

Mezhepleri çatıştırmak istiyorlarRamazan ve Kurban bayramlarından sonra Müslümanların üçüncü bayramı olan Gadîr-i Hum Bayramınız kutlu olsun. İlahi emir gereği, Peygamber Efendimiz tarafından Hz. Ali’nin hilafet ve imamet makamına getirildiği gündür, bugün. Heyhat ki, biz bu kutsal günü Haydar Hoca'dan öğreninceye kadar duymamıştık. Oysa bu bayram bütün Müslümanların bayramıdır. Gadir Bayramının verdiği mesaj, özlenen birliğin adresidir. Maalesef, toplumsal barışı temin edecek bu günlerden mahrum kalmıştık.

* * *

Bu kutlu güne, iki türlü algı operasyonunu uygulandı. Birincisi, bu bayram sadece Şiilere ait gibi takdim edildi. İkinci olarak Gadir gününün Sünnilerle hiçbir ilgisi yokmuş gibi davranıldı.

* * *

Yıllardan beri Hocamızın altını çizdiği bir gerçek var. O da ABD’nin ve İngiltere’nin kendine yeni bir vatan arayışında olduğu... Küresel ısınmadan dolayı belli bir zaman sonra Batı yaşanmaz hale gelecek. Ortadoğu coğrafyası Anadolu topraklarını gözlerine kestirdiler. Burayı kendilerine vatan olarak seçtiler. Bölgemizde yaşanan savaşların ana sebeplerinden bir tanesi de işte budur. Bir başka sebep de Yahudilerin, Arzu Mev’ud kabul ettikleri coğrafyamızı işgal faaliyetleridir.

Neticede her fırsatta İslam ile Müslümanların arasını açtılar. Müslüman ile İslam arasına sureti haktan görünen perdeler çektiler. İslam coğrafyasında yönetime, akademiye, siyasete, iş dünyasına adamlarını yerleştirdiler. İslam dünyasında Müslümanların arasını açmak için, tevhidini bozmak için öyle bir oyun oynadılar ki, bu güneşi inkâr etmek gibi bir şey.

Birliğimizin teminatı olan Ehl-i Beyt’i yok saydılar. Akıllarını vahyin önüne geçirdiler. Asırlar boyunca İslam dünyasını çatıştırdılar, akıl oyunları ile dini devre dışı bırakmaya çalıştılar.

* * *

Haydar Baş Bey illetin sebebini tespit etmiştir. Ehl-i Beyt’in ne olduğunu başta Sünni dünya olmak üzere İslam dünyasına o anlatmıştır. İki örnek vermek istiyorum. Prof. Dr. Ali Viktor Minin ilk defa Haydar Hoca’nın kaleme aldığı ‘İmam Ali’ kitabını gördüğünde “İşte bu eser, İslam dünyasına barış getirecek olan eserdir” demiştir. Geçtiğimiz gün konuştuğum profesör olan sosyal bilimci bir ilim insanı bakın ne diyor: “Haydar Hoca, Ehl-i Beyt açılımı ile özlediğimiz toplumsal barışın yolunu açtı” diyor. Türk insanının tutucu olduğunu, kolay kolay düşüncesini değiştirmediğini ifade ediyor. Diyor ki; “Normalde düşüncenin değişmesi için 2-3 nesil geçmesi gerekir. Ancak Haydar Hoca bunu kısa süre içerisinde başardı.” Kendi hayatından örnekler veriyor diyor ki, ‘Önce Alevisine, Bektaşisine yabancı gözlerle bakardım. Ama artık onlarla birlikte yaşanabileceğini öğrendim.” Hatta yakın dostluklar kurduğunu ifade ediyor. “Sakın bunları size hoş görünmek için söylediğimi zannetmeyin, bunu ben de hayatımda yaşıyorum toplum da hayatında yaşıyor” diye de ekliyor.

* * *

Haydar hocanın Ehl-i Beyt paydasında Sünni, Alevi ve Şiileri birleştirme çabası birilerini rahatsız etti. Başladılar Haydar Hoca hakkında iftira dolu haberler kaleme almaya. Birlikten kim rahatsız olur; elbette ki coğrafyamızda gözü olanlar ve onların taşeronları. Bakın ne diyorlar; Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın kanalı Meltem TV’yi ziyaret etmişler. Kimmiş bu insanlar, Ehl-i Sünnet’in değerlerlerine yaptığı çirkin hakaretlerle bilinen ve İngiltere’deki kanalları üzerinden propaganda yaptıkları için İngiliz Şiiliği olarak adlandırılan ekolun temsilcileri imiş bunlar. Pes doğrusu! Birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde şu yazılanlara bakar mısınız! Birlik beraberlik dendiğinde, millet devlet dendiğinde, Ehl-i Beyt ve İslam dendiğinde akla ilk gelen Haydar Baş Hoca’yı bir İngiliz ajanının ziyaret edebilmesi mümkün müdür! Bırakın ziyareti bir İngiliz ajanının Haydar Hoca’yı rüyasında gördüğünde kaçacak yer arayacağını söylemeye bilmem gerek var mıdır? Bu misal ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunun çapını göstermektedir.  Buradan sayın cumhurbaşkanımıza seslenmek isterim. Yeni bir darbenin yüksek sesle konuşulduğu günümüzde tek çözümün milli birlik olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. O halde bu ayrılıkçıların inine girilmesi gerekmektedir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 27 Ekim 2017 Yedi başlı ejderha
  • 20 Eylül 2017 Irak bölgesel kürt yönetiminin referandumu nelere gebe
  • 8 Ağustos 2017 İkinci 15 Temmuz güneyden mi gelecek?
  • 10 Temmuz 2017 Paristen İstanbulu seyretmek
  • 13 Haziran 2017 Tarım deyip geçmeyelim
  • 7 Haziran 2017 Katar üzerinden verilmek istenen mesajı okuyalım
  • 8 Mayıs 2017 Müslümanlar birbirinden ne kadar haberdarlar
  • 6 Mayıs 2017 O bir İcmal genciydi
  • 28 Nisan 2017 Gençlik hakkında
  • 2 Nisan 2017 Çağımızın Bozkurtuna ihtiyaç var
  • 19 Mart 2017 Dünyanın en faydalı meyvesi hangisi?
  • 9 Mart 2017 Srebrenitsayı unutmayalım!
  • 3 Mart 2017 Köprü
  • 25 Şubat 2017 Saldırı insan odaklı yapılıyor
  • 17 Şubat 2017 Kök hücrelerimizden haberdar mıyız?
  • 8 Şubat 2017 Post-truth mu yoksa gerçeklik mi?
  • 30 Ocak 2017 Kıyamet saati 2.5 dakikayı gösteriyor
  • 25 Ocak 2017 Yeni Dünya Düzeni kaçınılmazdır
  • 18 Ocak 2017 'Badel harabül Basra' demeden
  • 14 Ocak 2017 Zifiri karanlıktan nasıl çıkılacak?

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1520353 µs