Piyasalar

24 Mayıs 2018, Perşembe tsi
°C

En Sıcak Konular

Uğur Kepekçi
Yeni Mesaj Gazetesi

Uğur Kepekçi
22 Kasım 2016

Prof. Dr. Haydar Başı dinlerseniz yanılmazsınızÖnemli bir televizyon programında, önemli bir program yapımcısı, konuklarıyla önemli konuları tartıştılar. Konuklar kendi sahalarında uzman kişilerdi. O programda benim en fazla dikkatimi çeken konu: Ortadoğu coğrafyasının neden insansız bir konuma getirilmeye çalışıldığı; insansız ve harabe kalan bu bölgede bundan sonra ne olacağı, bölgeye kimin yerleşeceği konusunu bilmediklerinin itiraflarıydı.

Programı izlerken derin bir ah çektim. Bu tip programlara Prof. Dr. Haydar Baş, ya da kadrosundan birileri neden davet edilmezler diye. Hâlbuki Ortadoğu’daki savaş daha bu seviyeye gelmeden, en azından Suriye deki korkunç manzara meydana gelmeden önce Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda da tespitini ortaya koymuştu. 20 Ocak 2007’de “ABD kendine vatan arıyor” demişti.

Yeni Mesaj Gazetesinden aktarıyorum: Son günlerde küresel ısınma ve ABD'deki "gulf stream" akıntısını gündemine alan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, önümüzdeki yıllarda ABD'nin yaşanılamaz bir coğrafya haline geleceğini belirterek, "ABD Mezopotamya topraklarında kendisine vatan arıyor" dedi.

"Coğrafyamıza yönelik bütün bu BOP işgali ve tezgâhların arka planında ne var" sorusunu cevaplayan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunlar söyledi: “Hepimizin bildiği üzere, Amerika kıtasından başlayan ve İngiltere'nin kenarından geçerek tâ kuzey buz denizine kadar giden (gulf stream) diye bir sıcak su akıntısı var. Bu sıcak su akıntısı, gerek Amerika'nın, gerekse okyanusların, İngiltere'nin, Avrupa'nın hayat kaynağı. Eğer bu sıcak su akıntısı olmazsa veya soğursa, Amerika'da ve Avrupa'da da hayat olmayacak, hele hele İngiltere'de hiçbir şey olmayacak. ABD, bu çevre raporunu Pentagon düzeyinde, ordu düzeyinde ele aldı ve Başkan Bush'a takdim etti. Önümüzdeki 20 sene içerisinde ABD'nin, Avrupa'nın, İngiltere'nin karşılaşacağı manzaraları önlerine koydular.

Rapordaki tablo şu: Muazzam bir iklim değişikliği yaşanacak, bazı bölgelerde sular kabaracak, çok ciddi bir kıtlık olacak. Hollanda, Belçika ve Danimarka'nın tamamı, hatta Almanya'nın büyük kesimi sular altında kalacak. İngiltere buzullarla kaplanacak. Amerika donacak; hayat kalmayacak. İlim adamları tarafından tespit edilen ve Pentagon tarafından stratejisi oluşturulan asıl korku işte bu."

Amerika'nın, tüm bu ilmi gerçekleri ve çevre raporlarını önüne koyarak kendine vatan aradığını belirten Prof. Dr. Haydar Baş şöyle devam etti:  "Önce uzayda aradı, orayı araştırdı, bedava olsun dedi. Ancak uzayda şehir kuramadılar; orada insanoğlu için hayat yok.

Dediler ki nereye gidebiliriz?

Batıya gitseler, olmaz. Rapora göre Batı da belasını bulacak. Afrika'ya gitseler, orada iklim sıcak. Uzak doğudan Anadolu'ya uzanan eksende "verimli hilal" bölgesi dediğimiz bölge, yukarıda Afganistan ve işte Irak bölgesi bunların gündemine geldi. Kısaca Amerika, BOP manevraları ile kendine vatan arıyor." (Yeni Mesaj Gazetesi/20 Ocak 2007/http://www.yenimesaj.com.tr/politika/abd-kendine-vatan-ariyor-h7001049.html).

Bu bilgiler ışığında deriz ki; programa katılan sayın katılımcılar dâhil olmak üzere bütün araştırmacılara, yazarlara, program yapımcılarına,  ilim ve fikir adamlarına bir çağrıda bulunuyorum: Kendinizi fazla yormaktan, yanlışa düşmekten kurtulmak, doğru bilgiye ulaşmak, olayları doğru okumak istiyorsanız; Prof. Dr. Haydar Baş’a sorun, O’nu okuyun, O’nu dinleyin.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 13 Ocak 2017 Söylemde değil eylemde birlik
  • 22 Kasım 2016 Prof. Dr. Haydar Başı dinlerseniz yanılmazsınız
  • 6 Ekim 2016 Milli eğitim şarttır
  • 29 Eylül 2016 Eğitim ihmale gelmez
  • 31 Temmuz 2016 Milli bir direniş
  • 15 Temmuz 2016 Vatandaşlık hakkı
  • 1 Temmuz 2016 'Kadir' kıymet bilmek
  • 30 Haziran 2016 Türkiyenin çizgisi kalmadı
  • 28 Haziran 2016 Ümmetin fitnesi dünya malı
  • 22 Haziran 2016 İmanımızı çalmaya çalışanlar
  • 18 Haziran 2016 AB dağılıyor mu?
  • 30 Ekim 2015 Seçmen kardeşim!
  • 28 Ekim 2015 Diyanet'e teşekkür
  • 20 Ekim 2015 Uyarılara kulak verin
  • 18 Ekim 2015 Umuda ihtiyacımız var
  • 30 Temmuz 2015 Zafiyet
  • 21 Haziran 2015 Oruç, sıhhat ilişkisi
  • 20 Haziran 2015 Ramazana eriştik
  • 17 Haziran 2015 Alışkanlıkları değiştirmek zordur
  • 16 Haziran 2015 Akıl tutulması bir hastalıktır

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  67136 µs