Piyasalar

24 Nisan 2017, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Mustafa Hilmi Yıldırım
Yeni Mesaj Gazetesi

Mustafa Hilmi Yıldırım
21 Nisan 2017

Yeni paylaşım savaşlarıİslâm coğrafyasındaki terör, iç çatışma ve savaşların asıl nedeni yeniden paylaşımdır. Gösterilen diğer nedenlere aldananlar, Siyonistlerin değirmenine su taşımaktan başka bir şey yapmış olmazlar. Günümüzde böyle yapıldığı içindir ki, İsrail, tarihinin en rahat ve en keyifli dönemini yaşamaktadır. Çünkü asırlık projesi, istediği istikamette yürümektedir.
İsrail, ABD ve Rusya gibi büyük devletleri ve İslâm coğrafyasından devşirdiği teröristleri Müslümanlara saldırtmış, kendisi ise uzaktan seyretmektedir. Siyonistlerin amacı, yeniden paylaşım adı altında dünya egemenliği kurmaktır. Ne yazık ki, Siyonistler, birçok devleti, bu amacına hizmet ettirmektedir. Söz konusu devletlerin başında da ABD yer almaktadır. 
Son yıllarda Rusya’nın da, o devletler kervanına katıldığı ve ayrıca Rusya içerisindeki Yahudilerin etkinliğinin arttığı gözlemlenmektedir. Rusya’ya göç eden Yahudilerin sayısında artış olduğu ve bunlarla birlikte ABD’deki Yahudilerin Kırım’ın ilhakında rol oynadıkları iddia edilmektedir.
Yahudilerin eskiden beri Kırım’a göz diktikleri bilinen bir gerçektir. SSCB döneminde bile Kırım’a yerleşmeyi ve orada özerk bölge kurmayı istemişlerdi. SSCB Başkanı Stalin, buna karşı çıkmış ve engel olmuştu. 
Bugün ABD ve Rusya, Yahudilerin güdümüne girdiği içindir ki, ABD, Rusya’nın Kırım’ı ilhakına ses çıkarmamıştır. ABD ve Rusya, Suriye’de de aynı amaca, daha doğrusu Siyonistlerin emellerine birlikte katkı sağlıyorlar. O bakımdan Suriye barışı için onlardan bir şey beklemek safdilliktir. ABD ve Rusya’nın, Suriye’de ortak hareket ettiklerinin ve İsrail’in önünü açtıklarının en açık delili, PYD/YPG terör örgütüne destek vermeleridir.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski bir danışmanı olan Gleb Pavlovky diyor ki: “Putin, kargaşa ve kaos ortamından hoşlanıyor. Dünya ne kadar karışık olursa, Putin ve Rusya için o kadar iyi olur.” Bu, aslında Yahudiler düşüncesidir. Putin de böyle düşünerek, Yahudilerle aynı safta olduğunu ortaya koymaktadır.
Maalesef, Yahudilerin yeni paylaşım projesinde Türkiye de yer almaktadır. Bunu bilmek ve ona göre politika oluşturmak zorundayız. Aksi halde kendi ayağımıza kurşun sıkmaktan kurtulamayız. Daha açık deyişle, Suriye’de, ABD ve Rusya ile birlikte olmak, kendi ellerimizle, kendi ipimizi çekmektir. 
Yahudiler, ABD ve Rusya’yı, her ikisinin de çıkarını örtüştürerek, amaçları doğrultusunda yönlendiriyorlar. O halde Türkiye, bunun tam aksini yapmalıdır, yani ABD ve Rusya’nın çıkarlarını çatıştırmalıdır. 
Yahudilerin yeni paylaşım projesini bozmak için sadece bu da yeterli olmaz. Bunun yanında İslâm birliğini kurmak için gerekli adımlar da zaman geçirmeden atılmalıdır. Unutmayalım ki, Sultan Abdülhamid’in dış politikasının özü de böyle idi.
Ne hazindir ki, gafiller ve işbirlikçiler yüzünden o politika başarıya ulaşamamıştır. Ama şimdi, aynı politikayı izlemek ve yeni paylaşım projelerini geçersiz kılmak mümkündür. Böyle bir politikanın, Türkiye’nin gücüne güç katacağı ve İslâm coğrafyasını yeniden ayağa kaldıracağı muhakkaktır.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 21 Nisan 2017 Yeni paylaşım savaşları
  • 10 Nisan 2017 Adaletsiz dünya düzeninin çöküşü
  • 4 Nisan 2017 Ortadoğu ve din savaşları
  • 29 Mart 2017 Görüntüyle aldatmak
  • 18 Mart 2017 İlkesiz dış politika
  • 14 Mart 2017 Yeni rezerv para arayışı
  • 9 Mart 2017 Yönetim biçimlerinin tartışılması
  • 3 Mart 2017 Savaşla kriz aşmak
  • 24 Şubat 2017 Dünyadaki değişimin yönü
  • 18 Şubat 2017 Devletlerin beka sorunu
  • 14 Şubat 2017 Asırlık planlar ve günlük politika
  • 10 Şubat 2017 Irkçılığın hortlatılması savaş al
  • 6 Şubat 2017 Ekonomide korumacılığa dönüş
  • 30 Ocak 2017 Üçüncü paylaşım savaşı
  • 23 Ocak 2017 Küresel finans savaşı
  • 16 Ocak 2017 Ulus-üstü şirketler ve ulus devletler
  • 7 Ocak 2017 Düşünce emperyalizmi
  • 3 Ocak 2017 Mezhepçilik fitnesi
  • 24 Aralık 2016 Bölünme riski taşıyan toplumlar
  • 26 Kasım 2016 Büyük İsrail için büyük savaş


   


  15928 µs