Piyasalar

25 Mayıs 2018, Cuma tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
19 Haziran 2017

Deccalin evlatları ekranlardaDeccal ve deccal fitnesi hakkında birçok hadisi şerifler vardır. Sadece birini aktarayım; “Allah, Hz. Adem'i yaratmış olduğu günden bu yana Deccal'in fitnesinden daha büyük bir fitne olmamıştır."
Deccal eşittir fitne. Deccal eşittir fitnelerin en büyüğü, en büyükleri. Fitne birçok anlama gelen bir kavram ama konuyla ilgili anlamı manevi çöküntü; dinî, içtimaî ve siyasî kargaşa gibi birçok anlamlara geliyor. Tabi bu fiili işleyenlere de fitneci, deniliyor.
Deccal’in işi fitne çıkarmak, hakkı batıl, batılı hak göstermek, Müslümanlarda manevi çöküntü yaratmak, Müslümanlar arasında kargaşaya sebep olmak, gerçeği saklamak, yalana meşruiyet kazandırmaktır Deccal’in işi.
Deccal eşittir fitneci demek doğru olur mu bilmem ama fitneciler, Deccal’in sözcüleridir, diyebilirim. Hatta bazıları Deccal’in evlatlarıdır.
Bugün ekranlar Deccal’in ortakları, sözcüleri ve evlatlarıyla dolu. Milletin imanına kastediyorlar, hakkı gizliyor, batıla iman ettirmeye çalışıyorlar. 
Bu konulardan birisi de Ehl-i Beyt ve İmam Ali’nin halife tayin edilme olayıdır. Yani Maide 67. Ayetin emri ile gerçekleşen Gadr-i Hum Hutbesi ve Allah Resulünün, Ali’ye kendinden sonra halife ilan ve tayin ettiği hutbedir.
Bu hutbenin bütün yönleri ve detaylarını Prof. Dr. Haydar Baş’ın, İmam Ali eserinde bulabilirsiniz ki, Sayın Baş bu konuya Sünni 222 büyük İslam aliminin eserlerinden sayfa sayfa kaynak göstererek açıklamıştır. 
Tabi Sayın Baş, Allah’ın emrini, Resulünün fiiliyatını yeniden gündeme getirdiği için haliyle deccal ve çocukları da karşı atağa geçti. İlk olarak Gadr-i Hum’u inkar ettiler, Prof. Dr. Haydar Baş’a bin bir ithamlarda bulunmaya kalktılar.
Ama Sayın Baş duruşundan zerre taviz vermedi. Neden? Çünkü İmam Ali’nin, “korkma, haklıysan Hak seni korur” sözünü ruhunda yaşayan birisidir O. 
Deccal çocukları, Sayın Baş’ın ortaya koyduğu Gadr-i Hum hakikatini kabul etmek zorunda kaldılar. Ama bu seferde Allah ve Resulünün ortaya koyduğu hakikate farklı anlamlar yüklemeye kalktılar. 
Neymiş efendim! ‘Hz. Peygamber, Yemen’e gönderdiği Hz Ali hakkında birçok dedikodu çıkmış da, o dedikoduları bitirmek, Hz. Ali’nin moralini düzeltmek için böyle bir hutbe vermiş.’  
Tabi Sayın Baş yine Sünni dünyanın en önde gelen eserlerinden İmam Ali’nin, Yemen’e hangi tarihte gönderildiğini,  gönderiliş sebebini, orada yaşanan gelişmeleri, Peygamberimizin duruşunu ve Veda Haccını, bu hac dönüşü inen Maide 67 ve 3 ayet ile bu iddiaların tarihi ve itikadı anlamda geçersiz olduğunu bir kez daha orta koyunca haliyle yine kaybettiler. 
Bu kez Prof. Dr. Haydar Baş ile Hz. Ebu Bekir’i, Hz. Ömer’i, Hz. Osman’ı, millet nazarında karşıya getirmeye kalktılar. Ama Sayın Baş, yine Sünni eserlerden tarihi ve itikadı gerçekleri tek tek aktardı. Ama Deccal, deccallığından vazgeçmedi, vazgeçmez de herhalde.
Niye vazgeçmezler biliyor musunuz? Cahilliklerinden değil. Tam aksine bu kişiler, İslam tarihini, hadisleri, ayetleri çok iyi bilirler. İyi Kuran’da okurlar. Ama Peygamber Efendimizin dediği gibi ‘okudukları Kuran boğazlarından aşağıya geçmez.’  
Mesela bu kişiler, şu hadisi şerifi; "Dikkat edin! Sizden birinizi; emrettiğim veya yasakladığım konulardan birisi kendisine ulaştığında -koltuğuna yaslanmış bir hâlde- ‘bilmiyorum Allah’ın kitabında ne bulursak ona uyarız (hadisleri tanımayız derken)’ bulmayayım." (Tirmizi, İlim,10) her ortamda anlatırlar ve hadislerin öneminden bahsederler. 
Amma! Peygamberimizin (s.a.a) son demlerinde, ‘bana kalem kağıt getirin. Size birkaç şey yazdırayım da benden sonra sapıklığa düşemeyin’ sözüne ‘Peygamber sayıklıyor, ne dediğini bilmiyor. Bize, Kuran yeter.” Sözünü kimin söyleyerek Peygamberin son vasiyetine engel olduğunu açıklamazlar.  
Yine bunlar Usame’nin ordusundan, Peygamberimizin bu orduya katılanlara verdiği müjdelerden bahsederler. Ama bu ordu bir türlü harekete geçmeyince hasta yatağında kalkarak ordunun bulunduğu noktaya gelip, üç kez ‘Usame’nin ordusundan geriye kalana Allah lanet etsin’ hadisini ve kimlerin bu orduya katılmadığını anlatmazlar. 
Yani bunlar hakkı saklayan, batılı hak gösteren, itikadı bozgunculuk yapan Deccal uşaklarıdır. Ekranlarınızdan, gözünüzden gönlünüzden bunları uzak tutun. Yoksa sizi de, Deccal’e uşak yaparlar.  Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  17810 µs