Piyasalar

18 Temmuz 2018, Çarşamba tsi
°C

En Sıcak Konular

Mustafa Hilmi Yıldırım
Yeni Mesaj Gazetesi

Mustafa Hilmi Yıldırım
29 Ağustos 2017

Sömürü ve soygun aracıKüresel finans düzeninde dolar, sömürü ve soygun aracına dönüştürülmüştür. Bunu, dünyayı yönlendirmek ve yönetmek amacı taşıyan Yahudi sermayedarlar yapmışlardır. ABD, görünüşte çok büyük bir devlettir. Ancak gerçekte ise ABD, Yahudi sermayedarlarının elinde esirdir.
Sosyolog C. Wright Mills, “İktidar Seçkinleri” adlı kitabında, ABD’yi sermaye seçkinlerinin yönettiğini yazar. N. Hagger’e göre de, ABD’nin dış politikasını Yahudi Rothschild ve Rockefeller aileleri belirlemektedir. 
Devletlerin en önemli işlerinden biri, dış politikadır. Söz konusu Yahudi aileler, ABD’nin dış politikasını belirlediklerine göre, demek ki, içteki güçleri hesapsızdır. 
Yahudi aileler, bu gücü ABD Merkez Bankası’nı kurarak ve özel kanunla dolar basma yetkisi alarak elde etmişlerdir. ABD Merkez Bankası’nın sahibi olan Yahudi aileler, doları basar, faiz karşılığında borç olarak ABD hükümetine satarlar. Tabiri caizse, Yahudiler, ABD hükümeti eliyle, ABD halkını haraca bağlamışlardır. 
Yahudi sermayedarlar, ABD’nin devlet gücünü kullanarak doları rezerv para yaptıklarından, içteki sömürü ve soygunu tüm dünyaya yaydılar, yani küreselleştirdiler. Bir başka deyişle, küresel ekonomi bankalara, bankalar da Yahudi sermayedarlara bağlanmıştır.
Ne var ki bankalar, zannedildiği kadar güçlü değildirler. İngiliz The Economist dergisinde “Küresel Bankaların Sonu” başlıklı bir makalede bankalar, tüylü mamutlara benzetilmiş ve şöyle denilmiştir: “Tıpkı onlar gibi bir kaderi hak edeceklerdir.”
Bu sömürü ve soygun düzenine son vermek için atılması gereken en önemli adım, doları tek rezerv para olmaktan çıkarmaktır. Dünya Bankası eski ekonomistlerinden Justin Yifu Lin şöyle diyor: “Doların egemenliği küresel mali ve ekonomik krizlerin temel nedenidir. Çözüm, rezerv para biriminin değişmesidir.”
Doların egemenliğini yıkmak petrol üreticisi olan İslâm ülkelerinin elindedir. Şöyle ki, petrolün dolarla satılmaması, doların egemenliğini yer ile yeksan eder. ABD Merkez Bankası eski başkanı Alan Greenspan, “Türbülans Çağı: Yeni Bir Dünya Maceraları” adlı kitabında, bu gerçeği itiraf eder ve “Irak’ın işgalinin, Saddam’ın idam edilmesinin asıl nedeninin petrolün Euro ile satılması olduğunu” söyler.
İngiliz Independent gazetesi, Rusya ve Çin’in yeni bir rezerv para oluşumu için çalıştıklarını ve Arap ülkeleriyle petrolü dolarla satmamak üzere gizlice anlaştıklarını yazmıştır. Gazetenin Ortadoğu muhabiri Robert Fisk de, “Bu durumda doların yerini Japon Yeni, Çin Yuanı ve altından oluşacak yeni para biriminin alacağını” söylemiştir.
Ayrıca Rusya ve Çin, tek rezerv para egemenliğini yıkmak için,  Milli Ekonomi Modeli’nde önerilen milli paralarla ticaret yapmayı da uygulamaya koymuşlardır. Milli paralarla ticaretin yapılması, doların egemenliğini yıkma yönünde en risksiz bir yöntemdir. Risksizdir, çünkü ABD’nin bu konuda hiçbir devlete söyleyecek sözü ve uygulayacak bir yaptırımı olamaz. Daha açık bir deyişle, ABD, tüm dünyayı karşısına alamaz, alsa da başaramaz.
Hâsılı, ABD ve dolayısıyla Yahudi egemenliği yeşil kâğıt (dolar) üzerine kurulmuştur. O nedenle yıkılışı da yine kâğıtla olur. Onun içindir ki, yıkılışı başka yerlerde aramamak gerekir. Çünkü sömürü ve soygun aracı ortadan kaldırılırsa, ona dayalı düzen de kendiliğinden yok olup gider.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 25 Eylül 2017 Bilginin gücü
  • 29 Ağustos 2017 Sömürü ve soygun aracı
  • 22 Ağustos 2017 Demokrasiden diktatörlüğe dönüşüm
  • 14 Ağustos 2017 Bolluk içinde kıtlık
  • 20 Temmuz 2017 İhtilaf ve çatışma
  • 13 Temmuz 2017 Terörle fikri mücadele
  • 29 Haziran 2017 Medeniyet krizi
  • 20 Haziran 2017 Büyümeyle büyülenmek
  • 16 Haziran 2017 Düşmana aldanan yöneticiler
  • 5 Haziran 2017 Ortadoğuda aşiretlerin yeri ve önemi
  • 1 Haziran 2017 Küresel terörizmin kurucusu ve koruyucusu
  • 22 Mayıs 2017 Fikri sömürü
  • 13 Mayıs 2017 Vekalet savaşları ve kaos
  • 8 Mayıs 2017 Barışı isteyenler ve istemeyenler
  • 2 Mayıs 2017 Siyasi sistemlerin önemi
  • 21 Nisan 2017 Yeni paylaşım savaşları
  • 10 Nisan 2017 Adaletsiz dünya düzeninin çöküşü
  • 4 Nisan 2017 Ortadoğu ve din savaşları
  • 29 Mart 2017 Görüntüyle aldatmak
  • 18 Mart 2017 İlkesiz dış politika

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  33371 µs