Piyasalar

18 Temmuz 2018, Çarşamba tsi
°C

En Sıcak Konular

Murat Çabas
Yeni Mesaj Gazetesi

Murat Çabas
13 Eylül 2017

11 Eylül yalanı ve BOP işgaliTerör olayları sonuçlarıyla değerlendirilir. Bir terör eyleminden kim daha fazla menfaat elde ediyorsa, o eylemin sorumlusu o olarak görülür. Tüm dünya şahittir ki, 11 Eylül saldırılarından en fazla menfaat eden ülkeler ABD-İsrail ikilisidir.

Bu menfaatleri genel anlamda 2 maddede ifade edebiliriz: Birincisi, ABD, bu sayede Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmiştir ve İslam ülkelerini ya işgalle, ya terörle, ya da iç isyanlarla istediği şekle sokmuştur; ikincisi ise, bu sayede İslamofobiye zemin hazırlayarak Müslüman eşittir terörist imajını yayarak İslam’ın Batıda yayılmasına engel olduğu gibi, Ortadoğu işgaline de büyük bir kılıf oluşturmuştur.

Geçtiğimiz Pazartesi günü 11 Eylül saldırılarının yıldönümüydü. Resmi bilgilerde 11 Eylül 2001 tarihinde 4 yolcu uçağıyla saldırılar gerçekleştirilmiş, ikisi İkiz Kuleler’i, diğeri ise Pentagon’u hedef almış, dördüncüsü ise Pensilvanya kırsalında düşürülmüştü. Toplam ölü sayısı ise 19 teröristle birlikte 2 bin 996 olarak ifade edilmişti.

Aradan 16 yıl geçmesine rağmen birçok soru cevapsız kaldı ve her geçen gün 11 Eylül’ün asıl faili olarak bütün oklar ABD’yi işaret etti. Bunu biz demiyoruz, gerek ABD’de, gerekse diğer Batılı ülkelerde yapılan açıklamalar, yazılan kitaplar, makaleler bunu gösteriyor. Üstelik bu konuda araştırma grupları oluşturuldu.

11 Eylül saldırılarının faili olarak ifade edilen Usame bin Ladin’in gerçekte bir CIA ajanı olduğu belirtildi. Özellikle Küba Devlet Başkanı Fidel Castro’nun, “Ladin, ABD eski Başkanı George W. Bush dünyayı korkutmak istediği zaman ortaya çıkan bir CIA ajanıdır” açıklamasından sonra bu noktadaki soru işaretleri daha da çoğaldı. Ladin ile ABD’nin ilişkileri, sızdırılan Wikileaks belgelerinde de bu iddiaları doğrular mahiyette ortaya çıktı.

Amerika'nın “polis yazarlarından” Michael Ruppert, Bush ve Ladin ailesinin sıkı fıkı olduğunu ileri sürdü. Baba Bush 11 Eylül sabahı Usame'nin büyük kardeşi Şefik Bin Ladin ile Carlyle şirketinde grup toplantısı yapıyordu. Ladin ailesinin ortağı olduğu Carlyle şirketi, Afganistan ve Irak savaşları sayesinde büyük kar sağlamış dünyanın en büyük silah üreticilerinden biridir.

ABD’de, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili çok ciddi tartışmalar yaşandı ve resmi hikayesi ABD halkının çoğunu ikna etmedi. Bu konuya şüpheyle ve eleştirel olarak yaklaşan araştırma gruplarında çok tanıdık isimler de vardı. Örneğin, Hollywood aktörü Charlie Sheen, Beyaz Saray'ın eski danışmanı CIA uzmanı Ray Mc Govern, Reagan dönemi Hazine eski Bakan Yardımcısı Paul Craig Roberts, fizik profesörü Steven Jones, Almanya eski Savunma Bakanı Andreas Von Buelow, MI5 eski ajanı David Shayler, İngiliz Blair hükümetinin eski Enerji Bakanı Michael Meacher, Bush'un ilk döneminde işçi bölümünde şef ekonomist olarak görev yapan Morgan Reynolds ve daha niceleri…

ABD başkanlık seçimlerinde Bush’un rakibi olan Al Gore, 11 Eylül saldırıları için “Böyle bir terör yoktur. Herkes kandırıldı” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en korunaklı yeri olan Pentagon’a bir yolcu uçağı ile eylem olayı da kimseyi ikna etmedi. Uçak enkazı tamamen düzmeceydi ve saldırı sonrası uçağın büyük bir bölümü bulunamadı. Terör eyleminde kullanılan uçakların bilerek engellenmediği iddia edildi ve hala bunun cevabı verilmedi. Bu noktada dönemin ABD Başkan yardımcısı Dick Cheney’e ağır eleştiriler ve suçlamalar yöneltildi.

İşin garip tarafı, saldırılardan çok önceleri bu konu çizgi filmlerde, filmlerde görsel olarak ortaya konmuştu. Bu da saldırıların çok önceden planlandığını ortaya koyuyor.

Örneğin, 11 Eylül’den 5 ay önce, Jonny Bravo adlı çizgi filmde, 1 dakika 14 saniyelik görüntüde “caming soon” (pek yakında) yazısıyla birlikte İkiz Kuleler yanarken gösteriliyordu.

1994 yılında çıkan İlluminati kartlarında 11 saldırıları birebir resmedilmişti.

2001 yapımı ve 11 Eylül dönemi ABD’de gösterimi yasaklanan Swordfish (Kod Adı Kılıçbalığı) filmi, ABD derin devletini ve işlediği cinayetleri anlatan bir filmdi. Ve bu filmde derin devleti temsil eden John Travolta bazen bir arabayı, bazen bir benzin istasyonunu bazen de bir şehri yok edeceklerini ve bunu ABD’nin çıkarlarına kullanacaklarını ifade ediyordu.

Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.

Dünya Ticaret merkezinde 4000 Yahudi çalışıyordu. Saldırılarda ölen yahudi sayısı yaklaşık 400. Mossad'ın uyarısı sonucu 11 Eylül günü yahudilerin büyük bir bölümünün işe gitmediği ileri sürüldü. Bu da saldırılarda İsrail parmağı olabileceğini gösteriyor.

Bu konuda daha birçok açıklamalar yapıldı, belgeler konuldu.

Sonuçta 11 Eylül bahanesiyle; 2001 yılında Afganistan işgal edildi, 70 binden fazla Müslüman katledildi; 2003’te Irak işgal edildi, 2 milyonu aşkın Müslüman katledildi; ABD’nin Arap Baharı’yla Mısır, Tunus birçok kanlı olaylar yaşadı; 2011’de Libya işgal edildi, 30 binin üstünde Müslüman katledildi; 2011’de Suriye terör üzerinden vekalet savaşlarıyla işgal edildi, 400 bini aşkın Müslüman katledildi, milyonlarcası mülteci durumuna düştü; 2015’te Yemen Suudi vekaletle işgal edildi ve 10 binlerce Müslüman katledildi, 7 milyon Müslüman açlık tehlikesi yaşıyor, 3 milyon Müslüman da ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

Ve bunlar hep, 11 Eylül bahanesiyle yapıldı.

Son söz, her konuda bütün öngörülerinde haklı çıkan Prof. Dr. Haydar Baş’ın olsun:

“Büyük Ortadoğu Projesi’nin hedefi, terörle mücadele adı altında İslam dünyasını işgal etmektir. Büyük İsrail Devleti’ni hayata geçirmektir.

Türk siyasetini böyle bir eylemin içine girmemesini temenni ediyorum. Şayet bu saflarda yer alırlarsa, bu Haçlı safında, İslam’la, Müslüman’la, İslam dünyasıyla savaş anlamına gelmektedir.” (2004)

Türk milleti de artık BOP’u nimet olarak görenlerle, BOP’un gerçek yüzünü yıllar öncesinden doğru olarak ortaya koyanları ayırt edebilmelidir.

Yoksa, yalan bahanelerle işgal sırası bizde, ayıkmalıyız.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 31 Ekim 2017 En coşkulu kutlama BTPden
  • 30 Ekim 2017 Bugün düşman çatlatalım
  • 10 Ekim 2017 Vize restleşmesi
  • 26 Eylül 2017 Küresel tiyatro ve milli gerçek
  • 24 Eylül 2017 Düşmanı bile Atatürk için 'olağanüstü kişilik' diyordu
  • 23 Eylül 2017 Referandumun şifresi
  • 22 Eylül 2017 Referandumu Türkiye durdurabilir
  • 21 Eylül 2017 Aynı senaryo: Dün Filistinliler, bugün Kürtler
  • 20 Eylül 2017 Şikayet ettiğimiz kadar çözüm arayışında değiliz
  • 14 Eylül 2017 Barzanide hayal kırıklığı İsrailde kafa karışıklığı
  • 13 Eylül 2017 11 Eylül yalanı ve BOP işgali
  • 10 Eylül 2017 Atatürk, tam bağımsızlık ve milli ekonomi
  • 8 Eylül 2017 Sütten ağzı yanan Güney Kore yoğurdu üfleyerek yiyor
  • 7 Eylül 2017 Ekonomi ve adalet yerlerde sürünüyor
  • 6 Eylül 2017 Prof. Dr. Hosrov Kerimov (Allah rahmet eylesin)
  • 5 Eylül 2017 Atatürk ve muhterem annesi
  • 29 Ağustos 2017 Büyük Taarruz olmasa Malazgirti kutlayamazdık
  • 26 Ağustos 2017 Trump gidici mi?
  • 23 Ağustos 2017 Geleceğimizi inadımız karartıyor
  • 22 Ağustos 2017 Referandum Musul ve Telafer için ertelendi

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  30185 µs