Piyasalar

15 Haziran 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Yusuf Karaca
Yeni Mesaj Gazetesi

Yusuf Karaca
31 Ekim 2017

Türkiyede yeni bir dönem başladı29 Ekim’i Trabzon’da kutladım. Akçabaat’ta daha doğrusu… Akçaabat Söğütlü’de 5 bin insan, çocuklar gibi şendik. Horonlu, davullu, zurnalı, bir kutlama yapıldı. Zaten adı üstünde, bayram… 
Tam bir bayram yaşadık. Prof. Dr. Haydar Baş’ın da onur konuğu olduğu kutlamalar, büyük bir şenliğe dönüştü. Prof. Dr. Ali Ünal Emiroğlu hocamız, çok heyecanlı bir kapanış konuşması yaptılar, sağ olsun.
Kim ne derse desin, Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’de yeni bir dönemi başlattı. Atatürk ve Cumhuriyeti, belli çevrelerin tekelinden kurtarıp, bütün bir Türk milletine mal etti. İslam ve milliyetçilikte, belli çevrelerden kurtarıldığı gün, Türkiye “Bağımsız” olur.
Eskiden Anıtkabir’de örtülü hanımlar, aksakallı hacılar görülür müydü? Bugün, her şey çok farklı… Toplumun bütün kesimleri artık “Atatürk” diyor. Sayın Baş, gerçek dindarla Atatürk’ü barıştırdı. Atatürk’ü karalayan ajan çevrelerine, büyük bir set çekti. Atatürk ile din ve İslam arasına örülmüş, duvarları yıktı.
İnsanların değişimi gibi toplumların, değişimleri söz konusudur. İşte lider, bu değişimleri gerçekleştirenlere denir.  Kendisine vatan bırakmış insana, bir “Fatiha okumak caiz mi?” diye ikilem yaşayan milyonlar var bu ülkede. Ne oldu, Haydar Hoca sayesinde, değil Fatiha şimdi hatimler indiriliyor artık.
Bir taraftan Papa’dan “dua” istemekten tutunda, “gayri Müslime mevlit” okumaya kadar “diyalog” fitnesiyle uçuruma sürüklenen bir toplum,  diğer taraftan öz be öz Müslüman, öz be Türk ve de Türk’ün atası bir insana,  “Müslüman” deyip dememekte,  tereddüt yaşayan bir toplum…
Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere!
Bütün bu oyunları bozan Prof. Baş’a minnettarız. Üstelik Sayın Baş, bunu inandığı için yaptı. Atatürk hakkında ömrümde ilk güzel sözleri, 1986’da Haydar Baş Hoca’mdan duydum.
Yani o, hayatı boyunca Atatürk’ü hayırla yâd etmiş, mübarek anasına bir evlat gibi sahip çıkmış bir insan. Kendilerine “Hoca Atatürk” denmesi de, bu sebepten olsa gerek. 15 yıldır ilk defa, iktidara yakın gazeteler 29 Ekim ile ilgili olumlu manşetler attılar.
Sayın Erdoğan bile “Mustafa Kemal Paşa” demeye başladı. Yakında, “Atatürk”  diyecektir bundan eminim. Zaten Reis “Atatürk” dediği zaman, fitne söndü demektir. O taban, yıllardır Mısıroğlu gibilerin fitnesiyle zehirlendi.
Türkiye’de, Sayın Haydar Baş’ın dediğine gelmek, bir yol oldu artık. Türkiye değil, dünya Haydar Baş’ın dediğine geldi. Komünist Çin, “insan odaklı” ekonomiden söz ediyor. İnsan odaklı ekonomi dünya da bir tane, o da, Haydarizm.
Tüketim eksenli modeldir, insan odaklı model… Bunun sosyalizm olmadığını kendileri söylüyor, kapitalizm hiç değil, e, bu hangi model o zaman? Tabi ki, tüketim kabiliyetini kazandırmak için, insanın cebine para koyan sistem. Yani Haydar Baş sistemi.
Rusya, Sayın Baş’ın tezini aldı, Putin dünya lideri oldu.
Şimdi Çin lideri Şi, Sayın Baş’ın ekonomi kurallarını Çin Sosyalizmine ekleme yaptı, kendi malı gibi kullandı ve Mao’dan onra gelen lider seviyesine çıktı. Dünya ekonomide Haydar Baş dönemini yaşıyor. 
Bir kitap yazdı, dünyayı değiştirdi Baş hoca, şimdi yeni bir kitap yazdı, Türkiye değişecek:  Haydar Baş’ın Atatürk kitabı… 10 Kasım’da elimizde. 
Göreceksiniz bu kitap, Türkiye’yi değiştirecek. Türkiye, Baş’ın yazdığı Milli Ekonomi Modeli ile değişip, Çin ve Rusya’nın şimdi yerinde olacaktı ama değişime hem halk hem iktidar direndi. Şimdi halkta, iktidar da yerlerde sürünüyor.
 “Milli Paralarla Ticaret” demek zorunda kaldılar, Rusya, İran, Çin bastırınca. Sanki milli paraları varmış gibi. Fakat ne yapsa engelleyemez ancak geciktirirler. Dünya da Haydar Baş dönemi yaşanıyor.
Ekonomi konusunda, Türkiye en son değişecek ülke olacak. Çünkü NATO, Türkiye’nin kılcal damarlarına kadar girmiş. Fakat Baş’ın Atatürk kitabının etkisi asla engellenemeyecek.  Demek ki nasip, önce Atatürk konusunda değişmekmiş. Allah’ın cilvesi…
Yurtta ve dünyada Haydar Baş dönemi başlamıştır, hayırlı olsun. Türkiye’nin dört bir yanında tesettürlü hanımların, açık hanımlarla, el ele kol kola, “Atatürk” demeleri, “Bağımsız Türkiye” ve “Haydar Baş” demeleri, toplumsal barışın Baş’tan görünümüdür.
Siz bana bu ülkede veya dünyada, ikinci bir insan gösterin; kitapları dünyayı değiştiriyor, tezleri halkları barıştırıyor, fikirleri ve görüşleri kavgaları sonlandırıyor. “Söz ola kese savaşı/Söz ola kestire başı” demiş Yunus.
Dünya baş kesti, Haydar Baş’a…
Böylesine Yunus gönüllü, Hacı Bektaş nefesli,  Ali meşrepli ve Atatürk kafalı bir insan var mı başka? “Gidek, elini öpek!” Malatya ifadesiyle…
“Atatürk” kitabıyla, Atatürk aramıza gelecek. Onu daha çok seveceğiz. Bizden olduğunu göreceğiz. Düşmanlarının ise ne kadar yabancı ve yalancı olduklarını göreceğiz.  Sadece düşman ve karga kovalamadığını, Allah’ına yalvardığını, Peygamberine sarıldığını öğreneceğiz.
Ne kadar, “cihat Müslüman’ı” olduğunu fark edeceğiz. “Ya İstiklal ya ölüm!” demenin, büyük bir imanın, sonucu olduğunu anlayacağız.
Bekleyin, hasret bitecek.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 31 Ekim 2017 Türkiyede yeni bir dönem başladı
  • 27 Ekim 2017 Papazları Kabeye sokacaklar!
  • 10 Ekim 2017 Ya ABD-Rusya gizli anlaşması varsa!
  • 23 Eylül 2017 Iraka değil Türkiyeye bakın!
  • 22 Eylül 2017 Anıtkabirde ağlamak!
  • 21 Eylül 2017 Çocuklarımıza kıymayın artık!
  • 20 Eylül 2017 Yeni ABD 'Çuval'ı Sünnicilik!
  • 19 Eylül 2017 Yakında herkes asfalt yer artık!
  • 14 Eylül 2017 Bölge İsrailleştiriliyor!
  • 13 Eylül 2017 Şefaatin üzerimizde Baki kalsın!
  • 12 Eylül 2017 ABD Türkiyenin düşmanıdır, nokta
  • 10 Eylül 2017 Bir gecede Katar olabiliriz!
  • 7 Eylül 2017 1,5 milyar Müslümanın Ara-kanı
  • 29 Ağustos 2017 Cennet Mekanlar ülkeyi yemişler!
  • 27 Ağustos 2017 Osmanlıya mı çatıyoruz?
  • 26 Ağustos 2017 S-400 almak ne anlama geliyor?
  • 23 Ağustos 2017 Basmayan fındık kafaları seveyim!
  • 22 Ağustos 2017 Cami duvarına pisleme hadsiz!
  • 21 Ağustos 2017 Suriye İsrailden de mi kötü!
  • 18 Ağustos 2017 Türkiye ve İran planları bozabilir

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1552599 µs