Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Yeni Mesaj Gazetesi

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
26 Şubat 2013

Mannheimdan haykırıyoruz: Kral Çıplak“Küresel gelişmeler ve Türkiye” konulu konferansa katılmak üzere Almanya’nın Mannheim kentindeki Abendakademie’deyiz. 
Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge burası. Her ne kadar geçimlerini burada sağlasalar da gözleri kulakları hep Türkiye’de. Onlar Türkiye ne kadar güçlüyse o kadar güçlü olduklarının farkındalar.   

Çocuklarımız elimizden alınıyor 

AKP hükümetinin, “Siz Almanya’da kalın, Avrupa’da kalın buraya entegre olun, bütünleşin; Türkiye’yle, Türklükle ne işiniz var” yaklaşımı kafalarını karıştırmış. Bir başbakan gelir, ‘siz buranın malı olun’ derse yabancı boş durur mu? 
Bakın ne yapıyorlar: Sudan bahanelerle gurbetçilerin çocuklarını ellerinden alıp, Alman ailelere veriyorlar. Şu ana kadar 40 bin çocuğumuzu ailelerinin elinden almışlar ve aileleri ile görüştürmüyorlar, esir muamelesi yapıyorlar; Avrupa kültürüne entegrasyonu çocukluk yaşlarından itibaren başlatıyorlar. 
AKP hükümetinden bir ses çıkmıyor. Anlaşılan kendi aralarında anlaşmışlar al gülüm ver gülüm diyorlar. Türkler arasında bu çok ciddi bir rahatsızlık sebebi. 
Basın yayın üzerinden oyun kuruyorlar 
Burada Türkiye’den gelmiş olan kardeşlerimizin misafiriyiz. Küreselleşen dünyada artık herkes birbirinden haberdar. Dünya adeta küçük bir köy durumda. Bugüne kadar basın yayın yoluyla düşüncelerini dünyaya yayan güç sahiplerinin eli daha güçlü. İnternet medyasının yaygınlık kazanmasıyla haberler bir anda bütün dünyaya yayılıyor. 
Burada dikkat edilmesi gereken hususlar var. 
Birincisi haberlerin doğru mu yanlış mı olduğunu nasıl anlayacağız? 
İkincisi her biri bir mızrak olup bağrımıza saplanan bu tehditlere karşı kendimizi nasıl koruyacağız? 
Bunun yolu vatandaşlarımıza kimliklerini iyice öğretmek, gelecek adına idealler vermekle mümkündür. 
Maalesef tedbir alınmadığı gibi yapılan icraatlarla milletimiz neredeyse kimliğini kaybetmiş durumdadır. Düşünebiliyor musunuz, hükümet içerde, sanki savaş kaybetmiş taraf gibi terör örgütü ile anlaşma masasına oturuldu; dışarıda ise halkımızın yüzde 99’u Müslüman olmasına rağmen, Müslüman milletlere namlu doğrultacak vaziyete gelindi. 

Aslan postuna sarılmış çakal bunlar 

Bugüne kadar kendilerini dindar olarak lanse eden insanlar, ABD’nin yanında olmayı cihad olarak takdim ediyorlar. Sakallı, cüppeli kişiler toplanmışlar ne diyorlar biliyor musunuz? Bir örnek verelim: Geçtiğimiz gün Gaziantep’te yaptıkları toplantıda bütün Müslümanlara Suriye’de savaşmaları için çağrı yapıyorlar. “Bu savaş, Hakk’ı yok etmek isteyenlerle Hakk’ın tarafları arasındaki savaştır. Ortadoğu’daki cihada destek vermeyen her Müslüman şer’an (dinen) sorumludur” diyorlar.   
Eyvah. Bu insanlar cinnet geçiriyorlar. Suriye’de yüz binlerce insan evinden, yurdundan uzak düşmüş, canını, malını namusunu kaybetmiş, memleketi viraneye dönmüş durumda.   
Neden? 
ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) gerçekleşsin diye. Üstelik bu işgal sürecinin sonuçları var. Amerika nereye girmişse orayı yakmış ve yıkmış, yetmedi oradaki sivilleri de öldürmüş. Pakistan’da, Yemen’de, Somali’de, Libya’da, Afganistan’da, Suriye’de ölen insanların haddi hesabı yok. Yetmez mi bu kan ve gözyaşı, biraz daha destek ver daha çok Müslüman ölsün öyle mi? 
Bunun ancak bir açıklaması var. Peygamberimiz bunun haberini veriyor. Ahir zamanda ümmet 73 fırkaya bölünecek. Birisi müstesna hepsi helak olacak. 72 fırkanın Amerika’nın yanında yer aldığını görüyoruz. Kafanıza akıl koyun, eğer varsa gönlünüzdeki imanın sesini dinleyin. 
Son yıllarda Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşanan işgal hareketi sadece hükümete olan güveni azaltmadı, ülkemize karşı olan bakış açısını da değiştirdi. Neden mi, bütün gelişmeler Müslümanların aleyhine gelişti. İşte bu gelişmede AKP hükümeti bir Truva Atı olarak görev aldı.   

Kral çıplakkk 
Kral çıplak hikâyesini hepimiz biliriz. Kendini kabul ettirmiş bir terzi padişaha bir kaftan diker. Özenli bir dikimden sonra kıyafetini giyinen padişah halkın huzuruna çıkar. Herkes alkışlarla karşılar, ancak içlerinden bir çocuk çıkar ve kral çıplak diye bağırır. Meğer terzi, sanal olarak bir elbise dikmiş, padişahı da etki altına alarak elbise diktiğine inandırmış. Vatandaş gerek korkusundan gerekse şahsi menfaatlerinden dolayı suskun kalmayı tercih ederken, doğrudan başka sermayesi olmayan bir çocuk kral çıplak diye bağırınca milletin ezberi bozulur.   
Bugün milletimizin ezberi acilen bozulmalıdır. Sermayesi Allah rızası olan herkes görev başında olmalıdır.  Biz de Almanya’dan avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz. Kral çıplakkk. 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 27 Ekim 2017 Yedi başlı ejderha
  • 20 Eylül 2017 Irak bölgesel kürt yönetiminin referandumu nelere gebe
  • 8 Ağustos 2017 İkinci 15 Temmuz güneyden mi gelecek?
  • 10 Temmuz 2017 Paristen İstanbulu seyretmek
  • 13 Haziran 2017 Tarım deyip geçmeyelim
  • 7 Haziran 2017 Katar üzerinden verilmek istenen mesajı okuyalım
  • 8 Mayıs 2017 Müslümanlar birbirinden ne kadar haberdarlar
  • 6 Mayıs 2017 O bir İcmal genciydi
  • 28 Nisan 2017 Gençlik hakkında
  • 2 Nisan 2017 Çağımızın Bozkurtuna ihtiyaç var
  • 19 Mart 2017 Dünyanın en faydalı meyvesi hangisi?
  • 9 Mart 2017 Srebrenitsayı unutmayalım!
  • 3 Mart 2017 Köprü
  • 25 Şubat 2017 Saldırı insan odaklı yapılıyor
  • 17 Şubat 2017 Kök hücrelerimizden haberdar mıyız?
  • 8 Şubat 2017 Post-truth mu yoksa gerçeklik mi?
  • 30 Ocak 2017 Kıyamet saati 2.5 dakikayı gösteriyor
  • 25 Ocak 2017 Yeni Dünya Düzeni kaçınılmazdır
  • 18 Ocak 2017 'Badel harabül Basra' demeden
  • 14 Ocak 2017 Zifiri karanlıktan nasıl çıkılacak?

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2053266 µs