Piyasalar

15 Haziran 2019, Cumartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Yeni Mesaj Gazetesi

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
28 Haziran 2013

İskilipli Atıf hocaların misyonuSembol şahsiyetler vardır. Halk bu isimler etrafında toplanır. Bunlar üzerinden topluma mesajlar verilir. Gaye toplumu şekillendirmektir. Bu konuda iki temel isimden bahsedelim.
Onlarca yıldan beri Atatürk dinsiz kabul edilmiştir. Propaganda ile ateist bir kesim oluşturulmuştur.
Diğer isim, İskilipli Atıf hoca ise mücahit kabul edilmiş, idam edilmesi bahane edilerek toplumda ötekiler oluşturularak düşmanlık aşılanmak istenmiştir.
Ezber bugüne kadar süre geldi. Ön yargılarımızdan kurtulup bakınca, bu kadar zamandan beri nasıl yanıltıldığımızı da görmüş olduk. Günümüzde bu perdelerin kalkması taşeronları çok rahatsız etmektedir. Bugünlerde maaşlı, zavallı kalemşörlerin çırpınışlarına şahit oluyoruz. Sermayeleri yalan ve iftira olan bu güruh sadece kendi kendilerini ele veriyorlar. 
***
Tarihin kırılma noktalarından birisini yaşıyoruz. Günümüzde yaşayan Atıf hocaların da olduğunu göreceksiniz. İskilipli Mehmet Atıf hoca, İslam Teali Cemiyeti’nin başkanıdır. Adı İslam olan İslam’la ilgisi sadece istismar seviyesinde olan topluluktur bu oluşum. Kuruluş ve eylem amaçlarına uygun olarak 1920 yılında bir bildiri yayınlarlar. Yunan uçakları ile Anadolu köylerine attırılan bildirilerde “Yunan ordusu halifenin ordusu sayılır. Hiç de zararlı bir topluluk değildir. Asıl kafası koparılacak mahlûkat Ankara’dadır” demektedir. 
Bir başka bildiride “Mustafa Kemal ve Kuvva-i Milliye maskaraları Yunan askerlerinin önünden kaçıyor. Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır. Siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?”
Bu bildiriler neye hizmet ettiklerini de çok iyi özetlemektedir.
Bu ve buna benzer bildirilerin altında Atıf hocanın imzası var veya yok demek sadece demagojidir. Başkanı olduğu, kurucusu olduğu bir cemiyetin fikir yapısı, Kuvva-i Milliye’ye karşı çıkmak; din maskesi takarak gözü topraklarımızda olan emperyalistlerle iş birliği yapmaktır.
***
Yaşadıklarımız geçmişi daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Şimdi de din maskesi takıp ABD ile Avrupa devletleri ile İsrail ile birlikte hareket etmiyorlar mı?
“Suriyeli Müslüman askerlerle savaşan askerler şehit olur mu?” sorusuna ise Cübbeli şöyle yanıt veriyor “Tabi şehit olur. Bizim askerimiz meşru müdafaa ve oradaki mazlum insanları kurtarmak için müdahale ediyorlarsa, hayatını kaybederse şehit olur. Biz Saddam’a evliya mı dedik! Esad zalimdir. Burada zulüm yapılıyor. Zalimin zulmü durdurulmak için meşrudur. Zaten Şiiler hep Müslümanlarla savaşır. İran’ın desteği ortadadır Suriye’ye. Bizim hükümetimiz de bunu iç işimiz diye sahipleniyor. Doğru yapıyorlar. İç işimizdir. Sahiplenilmesi lazımdır. Oradaki halk Türkiye’den medet beklemektedir. Türk ordusunun Suriye’ye girmesi caizdir” demektedir. 
Esad’a karşı kim mücadele veriyor? ABD, Avrupa devletleri, İsrail ve AKP hükümeti... Mantık aynı. Haçlı ordusu haklı bir mücadelenin içindedir. Hiç de zararlı değildir, asıl kafası kopartılacak olan mahlûkat Şam’dadır, demek istemektedir. Artık güneşi balçıkla sıvayamazsınız, artık size teslim edilen medyayla elinizdeki çamurları atamazsınız. Bunu yaparsanız ancak kendinizi ele vermiş olursunuz.
***
Gelelim Atatürk’e karşı çıkılmasının sebebine. CIA eski yöneticisi, ABD Dışişleri Bakanlığı görevlisi Graham Fuller bakın ne diyor: “Türkler Kemalizm’i terk edip ılımlı İslam’ı benimsemelidir. Ilımlı İslam, Kemalizm’i silmeye yönelik bir karşı devrimdir. Bu devrimin karşısındaki tek güç Türk Ordusu ile ulusalcı aydınlardır ve tasfiye edilmeleri gerekir” Atatürk ve milli kahramanlarımızın yok sayılmalarının sebebi emperyalizme karşı bir istiklal mücadelesi vermiş olmalarıdır. Batının ülkemiz topraklarındaki emeli olan Sevr anlaşmasının yırtılmasının intikamı alınmak istenmektedir. 
Bütün önyargılarınızdan sıyrılarak kulağınızı kabartın ve dinleyin, kim milletin yanında kim karşısında göreceksiniz.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 27 Ekim 2017 Yedi başlı ejderha
  • 20 Eylül 2017 Irak bölgesel kürt yönetiminin referandumu nelere gebe
  • 8 Ağustos 2017 İkinci 15 Temmuz güneyden mi gelecek?
  • 10 Temmuz 2017 Paristen İstanbulu seyretmek
  • 13 Haziran 2017 Tarım deyip geçmeyelim
  • 7 Haziran 2017 Katar üzerinden verilmek istenen mesajı okuyalım
  • 8 Mayıs 2017 Müslümanlar birbirinden ne kadar haberdarlar
  • 6 Mayıs 2017 O bir İcmal genciydi
  • 28 Nisan 2017 Gençlik hakkında
  • 2 Nisan 2017 Çağımızın Bozkurtuna ihtiyaç var
  • 19 Mart 2017 Dünyanın en faydalı meyvesi hangisi?
  • 9 Mart 2017 Srebrenitsayı unutmayalım!
  • 3 Mart 2017 Köprü
  • 25 Şubat 2017 Saldırı insan odaklı yapılıyor
  • 17 Şubat 2017 Kök hücrelerimizden haberdar mıyız?
  • 8 Şubat 2017 Post-truth mu yoksa gerçeklik mi?
  • 30 Ocak 2017 Kıyamet saati 2.5 dakikayı gösteriyor
  • 25 Ocak 2017 Yeni Dünya Düzeni kaçınılmazdır
  • 18 Ocak 2017 'Badel harabül Basra' demeden
  • 14 Ocak 2017 Zifiri karanlıktan nasıl çıkılacak?

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2001741 µs