Piyasalar

25 Mayıs 2018, Cuma tsi
°C

En Sıcak Konular

Murat Çabas
Yeni Mesaj Gazetesi

Murat Çabas
8 Şubat 2014

Kendi elimizle Şark Projesi'ni uyguluyoruzAB ile yürütülen müzakerelerin gerçekte ne anlama geldiğini çok iyi düşünmeliyiz.
Prof. Dr. Haydar Baş, önceki günkü yazısında, “AB’ye girmek demek milletin temsilcilerinin yer aldığı Millet Meclisi’nin hükmünün kalmaması demektir. Türk lirasının yok olması, Türk bayrağının yerine AB bayrağının gönderde dalgalanmasıdır. Ordumuzun gerçek manada AB ordusuna ilhakıdır. Ve günden güne bozulan ahlaki değerlerin Türk gençliğini de mahvetmesidir…” ifadelerinde bulunmuştu.
Sayın Baş’ın bu önemli tespitlerine ve de 50 yıllık AB sürecinde yaşadığımız gerçeklere, AB uğruna verilen tavizlere baktığımızda görülecektir ki; AB ile müzakere süreci, Müslüman Türk milletinin Anadolu’dan çıkartılması projesi olan “Şark Projesi”nin, Türk milletine, kendi eliyle uygulatma projesidir.
Öyle ya, daha AB’ye üye olmamamıza rağmen, siyasilerimiz müzakere süreci öncesi ve bugüne kadar AB neyi talep ettiyse hep yerine getirdi; AB’nin bir dediği iki edilmedi. Meclisimiz adeta AB’den gelen talimatların onay mercii haline getirildi. 
Bir de düşün ki AB’ye –farzı muhal- üyeyiz, milletin iradesi tamamen devre dışı demektir. “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi kalkacak, egemenlik tamamen AB’ye devredilecektir.
Egemenliğin AB’ye devredilmesinin ne anlama geldiğini, Yunanistan örneğinde çok net gördük. Halk AB’nin taleplerine ve çözümsüzlüğüne tepki gösterip, sokaklara çıkmasına rağmen, Yunan siyasiler halkın iradesine değil, AB’nin emirlerine teslim oldular. Ve bugün Yunanistan, iradesi tamamen alınmış bir vaziyettedir.
Bugün AB’ye girmediğimiz halde, sırf AB’ye, ABD’ye şirin gözükmek için Merkez Bankası’nın milli üretim karşılığı para basmasına onay verilmemektedir. Mevcut durumda ufak bir düzenlemeyle MB kendi paramızı basan bir noktaya getirilebilir ama AB’ye giren ülkeler için durum aynı değildir.
Bugün AB içerisinde para basmaya en çok ihtiyaç duyan ülke AB’nin lokomotif ülkesi Almanya’dır; çünkü üretimi en çok ülkedir ama AB Merkez Bankası’na bağlı olduğu için ürettiği halde para basamamaktadır. Büyüdüğü nispette emisyonunu genişletemediği için deflasyon sürecine girmiştir.
Düşünün, AB’yi oluşturan, lokomotifi olan Almanya bile istediği zaman para basamazken, AB üyesi diğer ülkelerin sizce böyle bir şansı kalmış mıdır?
Dolayısıyla Türkiye AB’ye –farzı muhal- girerse, ekonomik özgürlük anlamına gelen para basma hakkını da kaybetmiş olacaktır.
Türk bayrağının Türk milleti için çok anlamı vardır. Prof. Dr. Haydar Baş’ın ifadesiyle bayrağımızdaki hilal, Cenab-ı Hakk’ı, yıldız Hz. Peygamber’i, kırmızı renk ise Allah ve Resulü uğruna canını feda eden şehitlerimizin kanını temsil etmektedir. Yani bizim bayrağımız, milli ve manevi değerlerimizin, medeniyetimizin, inancımızın, bağımsızlığımızın, destanlarla dolu tarihimizin vazgeçilmez sembolüdür.
AB’nin bayrağı, 12 yıldızdan oluşmaktadır ve AB’li yetkililerin de ifadeleriyle 12 havariyi temsil etmektedir. AB’nin marşı ise teslis inancının ifadeleriyle doludur. AB, bayrağıyla, marşıyla ön plana çıkardıklarıyla “Ben bir Haçlı kulübüyüm” diye bağırmaktadır.
AB bir Hıristiyan birliğidir ve Türkiye’yi 50 yıldır kapısında süründürmesinin asıl nedeni de Müslüman bir ülke olmasıdır.
Hatta Alman profesör Neumark’ın ifadesiyle, Türk milleti topyekun Hıristiyan olsa da Türkiye AB’ye alınmayacaktır, çünkü takiyye yapıyorlar diye düşüneceklerdir.
AB’ye –farzı muhal- girersek, ordumuz da Haçlı ordusu saflarında olacaktır; bugün de aynı vazifede gözüksek de, bu siyasilerimizin kararındandır. Eğer milli bir irade iş başına gelirse, Türk ordusu bir anda dünyanın en güçlü ordusu oluverir. Ama AB saflarında yer alırsak artık böyle bir şansımız da kalmayacaktır.
Yine AB’ye –farzı muhal- girersek, inancımızdan kaynaklanan kültürümüzü, ahlakımızı bir kenara koyup, “zina bizim kültürümüzdür” diyen, ahlak zabıtalarının bile ahlaksız olduğu AB kültürüne dahil olacağız. Ne aile kalacak ne de nesil…
Zaten biz buna “Şark Projesi” diyorduk ve Merkel tarafından “ucu açık” olarak ifade edilen müzakerelerin gayesi, Türkiye’ye AB üyesi olmadan bu kaderi yaşatmaktır. 
Siyasilerimiz derhal bu çıkmaz sokaktan geri dönmelidir; bu ayıp değil, fazilettir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 31 Ekim 2017 En coşkulu kutlama BTPden
  • 30 Ekim 2017 Bugün düşman çatlatalım
  • 10 Ekim 2017 Vize restleşmesi
  • 26 Eylül 2017 Küresel tiyatro ve milli gerçek
  • 24 Eylül 2017 Düşmanı bile Atatürk için 'olağanüstü kişilik' diyordu
  • 23 Eylül 2017 Referandumun şifresi
  • 22 Eylül 2017 Referandumu Türkiye durdurabilir
  • 21 Eylül 2017 Aynı senaryo: Dün Filistinliler, bugün Kürtler
  • 20 Eylül 2017 Şikayet ettiğimiz kadar çözüm arayışında değiliz
  • 14 Eylül 2017 Barzanide hayal kırıklığı İsrailde kafa karışıklığı
  • 13 Eylül 2017 11 Eylül yalanı ve BOP işgali
  • 10 Eylül 2017 Atatürk, tam bağımsızlık ve milli ekonomi
  • 8 Eylül 2017 Sütten ağzı yanan Güney Kore yoğurdu üfleyerek yiyor
  • 7 Eylül 2017 Ekonomi ve adalet yerlerde sürünüyor
  • 6 Eylül 2017 Prof. Dr. Hosrov Kerimov (Allah rahmet eylesin)
  • 5 Eylül 2017 Atatürk ve muhterem annesi
  • 29 Ağustos 2017 Büyük Taarruz olmasa Malazgirti kutlayamazdık
  • 26 Ağustos 2017 Trump gidici mi?
  • 23 Ağustos 2017 Geleceğimizi inadımız karartıyor
  • 22 Ağustos 2017 Referandum Musul ve Telafer için ertelendi

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  31821 µs