Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
24 Aralık 2014

Böyle bir siyaseti insan fıtratı kaldırmaz2013 yılında polisin yürüttüğü ve hazırladığı rapor Sağlık Bakanlığını bile hayrete düşürmüş. Raporda, sahte kanser ilaçlarının Türkiye’ye nasıl sokulduğu, kimler tarafından getirildiği, bazı devlet ve özel hastanelere satışı, bu ilaçların hastalara verilmesine ilişkin detaylar anlatıldı. 
Karabük Şirinevler Devlet Hastanesinde, bir hastanın yanlış bacağının kesildi… İstanbul'daki bir hastanede ölen kişinin kefeninde, bir bebek cenazesi ile kesik kadın bacağı bulundu… Adana'da bir hastanede yürüme engelli, yaşlı ve hasta bir kadına tekerlekli sandalye verilmeyince, onlarca kişinin gözleri önünde, sürüne sürüne muayene olmaya gitti. 9 yıl önce kavgada bıçaklanan, ameliyatın ardından taburcu edilen kişinin karnında, kavgada kullanılan bıçağın unutulduğu ortaya çıktı.
Beyin kanaması geçiriyor, teşhisi konulan hastayı, 112 ekipleri “hasta sevki bizim işimiz değil” diyerek, diğer hastaneye götürmedi… Sakarya'nın Serdivan ilçesinde polisler tarafından sokakta baygın bulunarak hastaneye kaldırılan kişi, 156 liralık hastane masrafını ödemediği gerekçesiyle 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Siz bu örnekleri bir milyonla çarpın…
Diğer yandan Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre çoğunluğu kalitesiz ve sahte ilaçlar yüzünden Türkiye’de yılda 19 bin kişiyi “tıp” öldürüyor. 
Ülkemizde her yıl 250 bin kişiye anjiyo yapılıyor ve bu kişilerin hemen hemen yarısına stent takılıyor. Bu stentlerin çoğu Çin’den ithal edilip, devlet ve özel hastanelere ihale ediliyor. Ha! Bu stentler paslandığı için Çin’de kullanımı yasak.
Tıp fakültelerine, hastanelere, sağlık ocaklarına vs. atamalar diğer kamu kurumlarında olduğu gibi AKP’nin geleneksel yandaş mantığına göre yapılıyor. İhaleler zaten milletin anasını tanıyanlara veriliyor. 
Hastane yaptık, diyorlar ama görüyor, yaşıyorsunuz, hastanelerin durumu içler acısı. Kuyruklar hiç bitmiyor. Röntgen, tomografi randevuları 2, 3 hafta arasında değişirken ameliyat randevuları 3, 5 aydan başlıyor. Katkı paylarına artık reçete başı ücretlerde konuldu. Yani paran varsa tedavi olursun. Yoksa AKP’li olup, yeşil kart çıkarırsın!!!
Bu anlattıklarımdan daha vahim tabloların yaşandığı ülkemizin sağlık bakanı işi gücü bırakmış, kendini “kadın doğuma” odaklamış. Bakan diyor ki; “Sezaryen fıtrata aykırıdır. Bu işin doğalı, fıtratı normal doğumdur.”
Tabi “fıtrat” kelimesi geçince “one münit” diyorsunuz. Çünkü “fıtrat” dini bir kavram ve çok önemli bir kavram… Acaba AKP zihniyeti ve Ak Saray’a uğurladıkları Cumhurbaşkanı Erdoğan, hak, adalet, eşitlik, saygı, sevgi, hoşgörü, tevazu, kibir, gurur, israf, yolsuzluk, hırsızlık, adam kayırma, devlet malı, yetim hakkı gibi konularda “fıtrat” kavramını neden hiç kullanmıyorlar?
Tabi “akledenler” çok iyi biliyor ki, iktidar, oluşturulan sanal gündemlere bu gibi dini kavramlarla yorum yaparak yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, terör, pazarlık, bölünme, ekonomi gibi hakiki gündemleri kaydırıyor.
Tabi “usta” Çankaya’da diyeceğim ama değil özel yaptırdığı Ak Saray’da gündem belirlemeye devam ediyor. Zaten Sağlık Bakanı da, Erdoğan’ın geçen gün “Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler” çıkışından etkilenmiş gözüküyor. 
Erdoğan’ın, 3 çocuk, sezaryan, kürtaj, doğum kontrolü, kadın erkek vs. çıkışlarını biliyorsunuz. Fıtrat zaten gündemde…“Ben Müslüman’ım” diyen bir kişinin aynaya çok iyi bakması, nefis muhasebesi yapması lazımdır. Çünkü bu kişinin imanındandır, fıtratındandır.
Düşünsenize! Zinayı suç olmaktan çıkarmış, kayda geçen rakamlara göre üç yüz bin insanımız fuhuş bataklığına itilmiş, aile kavramı yerle bir edilmiş, boşanmalar ve kadın cinayetleri zirve yapmış, 19 milyon insanın açlık sınırı altında bir gelirle yaşadığı ülkeyi 11 yıl yöneten anlayışın lideri, üç çocuk yapın, kürtaj yapmayın, şunu yapmayın vs. diyor. 
Böyle bir anlayışı, böyle bir siyaseti insan fıtratı nasıl kaldırır merak ediyorum…Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2277794 µs