Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Yeni Mesaj Gazetesi

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
15 Nisan 2015

Ermeni soykırım iddiaları -Papalık, AKP ve CHP-Papa Francisco ayinde 20. yüzyılın ilk soykırımının Ermenilere yapıldığını ilan ediverdi. 

Bu açıklama ülkemizi yöneten AKP’li cenahtan güya tepki aldı. Bu tepkinin daha çok Papa’nın şahsına dönük olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu tutum aslında meseleyi örtbas etmektir. Oysa Papalık bu konuda ilk günden beri Ermeni iddialarının yanında yer alıyor. 

Bir adım daha atalım. Papalık Avrupa’da, Anadolu’da Müslüman Türk istemiyor. Haçlı işgal seferlerini ilk başlatan papa 2. Urban’dır. Çanakkale savaşlarında Hıristiyan dünyasını ayağa kaldıran, örgütleyen haçlı din adamlarıdır. Dünyanın yeni bir savaşa gittiği günümüzde, haçlı din adamları da cephede yerlerini almışlardır.

* * *

Soykırım iddiaları son derece vahim sonuçlara gebe olmasına rağmen ülkemizde ne bürokratik, ne siyasi ne de akademik olarak konu gerçek anlamda gündeme taşınmamıştır. Bu söylemin önüne geçilmeye çalışılmış olsa da Türk makamları gereken ciddi çalışmayı ortaya koy(a)mamıştır. 

Ermeniler 1915 yılında yaşanan tehcir olayını dünya kamuoyunda sürekli gündem etmektedir. Ermenilerin hedefi 4 T olarak ifade edilmektedir. Amaç sadece yurdumuzu elimizden almak değil, aynı zamanda 100 yıllık tazminat isteyerek geçmişin intikamını almaktır. 

Haklı olduğumuz bir davada neden haksız duruma düşülmektedir. Bunun sebebi dost ve düşmanların iyi tanınmaması ve dosta dost; düşmana düşman gibi davranılmamasıdır.

* * *

Son yıllarda devlet olarak ihmal edilen kırmızıçizgilerimizden olan Ermenilerle ilişkilerde makas değiştirilmiştir.

Süreci birkaç adımla özetleyecek olursak ilk durak zamanın dışişleri bakanı Abdullah Gül ile ABD dışişleri bakanı Powel arasındaki 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmadır (2003). Basın yayında deşifre edilen maddelerden bir tanesi Ermenistan’a yönelik kısıtlamaların kaldırılmasıdır. Geçen zaman içerisinde AKP iktidarları boyunca olmaz denen bütün bu maddelerin adım adım halka hazmettire hazmettire gerçekleştirildiğini görüyoruz. 

Geçtiğimiz yıl zamanın başbakanı Tayyip Erdoğan 1915 olaylarının yıldönümü münasebetiyle 9 ayrı dilde taziye yayınlamıştır. Ermenistan resmi makamları ilanı dikkate bile almamışlardır. 

Erdoğan, cumhurbaşkanı olduğunda Atatürk’ün Çankaya’sını terk ederek, yeni Türkiye’nin Ak Sarayı’nda Ermeni soykırımını başpiskoposluk döneminden beri sahiplenen Papa’yı ilk resmi konuk olarak kabul etmiştir. 

Kurtuluş savaşı yıllarında Ermenilerce silah deposu olarak kullanılan, Türk kadın ve kızlarının kirletildiği Akdamar Kilisesi, milletin vergisi ile ayine açılmıştır.

Bursa’da oynanan Ermenistan Türkiye arasındaki futbol müsabakasında zamanın valisi tarafından Azerbaycan bayraklarının stadyuma girmesi yasaklanmaya kalkılmıştır.

* * *

Gelelim ana muhalefete. Sözde Soykırım iddialarının mücadelesini veren bir Ermeni, bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. İstanbul 2. bölgeden birincisi sırada kontenjandan aday gösterilen Av. Selina Özuzun Doğan yaptığı açıklamada “Adaylığımın, Ermeni soykırımının 100. yılına gelmesinin simgesel anlamı var” demektedir. Devamında ise “Önceliğim, 1915 soykırımı değil, bugüne yansıyan kültürel soykırım…”  olacak diyor.

Bugüne yansıyan kültürel soykırımın ne olduğunu ise CHP adayının avukat olan kocasının verdiği mücadeleden öğreniyoruz. “Atatürk, Dersim soykırımının siyasi sorumluluğunun tartışmasız birinci dereceden sorumlusudur!” derken Atatürk de soykırımcı olarak ilan ediliyor.

Selina Doğan’ın açıklamasında “Bunun CHP’ye olumlu yansımaları olacak…” ifadesi CHP’nin yönünü ortaya koyuyor. Olumlu yansıma kimden gelecek? Türk milletlinden mi, yoksa soykırım iddiasında bulunan ve gözü topraklarımızda olan güçlerden mi! 

Burada söylemek istediğimiz Atatürk’ün partisi olan CHP’nin bütün değerlerini terk etmiş olması. Aslında yeni CHP’nin AKP’den hiçbir farkı kalmamıştır.

Her ikisinin de yaptığı Ermenilere hoş görünmek Ermeniler üzerinden içte ve dıştaki güç odaklarına mesaj vermek.

* * *

Millet sahipsiz bırakılmıştır; bir algı operasyonuna kurban edilmek istenmektedir.

Bütün bu karanlık tablo içerisinde işgale karşı Kuvay-ı Milliye mücadelesi veren Haydar Baş ve kadrosu güneş gibi parlamaktadır.

Haydar Baş Hoca’nın 28 Şubat’ın gerçek mağduru olmasının temel sebeplerinden bir tanesi 2001 tarihinde yaptıkları “Ermeni Soykırım İddialarını Red” mitingleridir. 28 Şubat’ın teftiş heyeti iddianamesinde Ermeni soykırımının reddedildiği bir haberin panolarda sergilenmiş olmasını, kapatma gerekçeleri arasına koymuştu. Fakat güneş balçıkla sıvanamaz.  Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner. 

Gözün aydın Türkiye diyorum. Çünkü Bağımsız Türkiye sevdalısı, sosyal ve ekonomik konularda dünyaya yön veren proje sahibi, Ehl-i Beyt aşığı Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu var, Bağımsız Türkiye Partisi var. 

Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 27 Ekim 2017 Yedi başlı ejderha
  • 20 Eylül 2017 Irak bölgesel kürt yönetiminin referandumu nelere gebe
  • 8 Ağustos 2017 İkinci 15 Temmuz güneyden mi gelecek?
  • 10 Temmuz 2017 Paristen İstanbulu seyretmek
  • 13 Haziran 2017 Tarım deyip geçmeyelim
  • 7 Haziran 2017 Katar üzerinden verilmek istenen mesajı okuyalım
  • 8 Mayıs 2017 Müslümanlar birbirinden ne kadar haberdarlar
  • 6 Mayıs 2017 O bir İcmal genciydi
  • 28 Nisan 2017 Gençlik hakkında
  • 2 Nisan 2017 Çağımızın Bozkurtuna ihtiyaç var
  • 19 Mart 2017 Dünyanın en faydalı meyvesi hangisi?
  • 9 Mart 2017 Srebrenitsayı unutmayalım!
  • 3 Mart 2017 Köprü
  • 25 Şubat 2017 Saldırı insan odaklı yapılıyor
  • 17 Şubat 2017 Kök hücrelerimizden haberdar mıyız?
  • 8 Şubat 2017 Post-truth mu yoksa gerçeklik mi?
  • 30 Ocak 2017 Kıyamet saati 2.5 dakikayı gösteriyor
  • 25 Ocak 2017 Yeni Dünya Düzeni kaçınılmazdır
  • 18 Ocak 2017 'Badel harabül Basra' demeden
  • 14 Ocak 2017 Zifiri karanlıktan nasıl çıkılacak?

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1557223 µs