Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
8 Temmuz 2015

Papaz Maltus'un putu ağır bir darbe aldıEmperyalizm, Müslümanları fitne ile kanla ile savaş ile ezmeye, yok etmeye, kontrol etmeye devam ederken kendinden olan devlet veya insanları da para ile esir etmeye çalıştı. Suriye, Irak, Libya, Mısır, Ürdün, Tunus gibi ülkeler birinci şıkkın son örnekleri olurken Yunanistan ikinci şıkkın örneğidir.
Yunanistan, AB kültürünün, Hıristiyanlık inancının beşiklerinden biridir. AB üyesidir. AB dönem başkanlıkları yaptı. Kâğıt üzerinde gelişmiş ülkeler arasında ismi geçer. Özgürlük ve demokrasinin doya doya yaşandığı devletlerarasında sayılır.
Ama kapitalizm, Yunanistan’a acımadı. Benim yani paranın veya (putun) önünde hep eğileceksin, hep vereceksin. Yoksa bitersin, dedi. Yunanistan 5, 6 yıldır bu putun önünde eğildi. Devlet mallarını satmaya başladığı gibi vatandaştan da aldıklarını arttırmaya başladı. Anma put doymuyordu. Ver, ver, ver. Artık nereye kadar… 
Yunanistan’da 5, 6 ay önceki seçimlerden önce Prof. Dr. Haydar Baş’ın sosyal ve ekonomik projelerini (MEM’i) insanlarına anlatmak, seçim meydanlarında seslendirmek için Sayın Baş’ın iznini alan SYRİZA partisi iktidar oldu. Duruşu netti; Kapitalist putuna karşı duracak, halkını ezdirmeyecekti. Pazar günkü referandumla da Yunan halkı, puta isyanlarını aşikâr ettiler.
Eğer Yunan başbakanı bu onurlu duruşunu devam ettirmek ve zafere ulaşmak istiyorsa Milli Ekonomi Modeli’ni tam olarak fiiliyata geçirmeli ve üretimin, emeğin karşılığı olan kendi parasını devreye koymalıdır. Yoksa o put bin bir şekle girerek tekrar önünde eğdirir.    
Aynı putun bir eli de ülkemiz üzerinde. Ülkemiz, kendi parasını basamıyor. Borç para alıyor, milletin emeğini putun sahiplerine veriyor. Artı birde faiz ödüyor. Çare AB, diyor. Çare ABD, diyor. Oysa AB’de, ABD’de batıyor. 
Bu anlayıştakilerin karşısında hem ülkemizi, hem de insanlığı, emperyalizmi (dünyayı sömürenleri) ve kapitalizmi (para putunu) yerle bir eden bir liderimiz var. Artık ezilmiş halkların, AB ve ABD’ye dünya sizin tekelinizde değil, diyen devletlerin sarıldığı, sahiplendiği Prof. Dr. Haydar Baş var.
* * *
Peki, Sayın Baş’ı ülkemiz siyasileri ve iktidarları neden görmüyor?
Şimdi Peygamberimizden iki örnek vereyim. Yahudiler son peygamberin gelmesinin yakın olduğunu biliyorlardı. Onun, kendilerinden olacağını iddia ederek, Araplara büyüklük, üstünlük taslıyorlardı. 
Hz. Muhammed’e (sav), peygamberlik görevi verilince çok iyi bildikleri gerçeği hazmedemediler kabullenemediler. Hemen inkar ettiler. Kibirlerinden ötürü, dünyalık şan ve şöhret için çok iyi bildikleri gerçeği, kurtuluş yoluna sırt döndüler, düşmanlık ettiler. Netice de gazaba uğrayanlardan oldular.
Aynı durum Hıristiyanlar içinde geçerlidir. Peygamber Efendimiz ile Necran Hıristiyanları arasında geçen diyalog kıyamete kadar birçok gerçeğe delil olmuştur. 
Bunlardan birincisi ayetle sabit olan Ehl-i Beyt’in kimlerden olduğu gerçeğidir. Benim gelmek istediğim nokta ise Hıristiyanların, Peygamberimize tabi olmaktansa lanetleşmeye razı olmaları noktasıdır. Peygamberimiz (sav) Allah’ın emri ile Ehli Beyt’ini alarak Necranlılarla, hak olmayanların helak olması için lanetleşmek üzere anlaştıkları yere doğru harekete geçti. 
Hıristiyan bilginleri, Peygamberimizi ve yanındaki o 4 seçilmiş insanı görünce siyasetçilerine (yöneticilerine), “Ey Hıristiyanlar, ben karşımda öyle yüzler görüyorum ki, eğer Allah'tan bir dağı yerinden oynatmayı isteseler, Allah, o dağı yerinden oynatır. Sakın onlarla mübaheleye, karşılıklı lânetleşmeye kalkışmayın ki, yok olursunuz ve yeryüzünde bir tek Hıristiyan kalmaz.” Diyerek lanetleşmekten vazgeçtiler.
Yahudi ve Hıristiyanların din bilginleri de, siyasileri de hakkı, hakikati gördüler. Ama kabullenmediler. Neden? Kibirlerinden, gururlarından, dünyalık kaygılarından, şan ve şöhretlerini kaybetme korkularından, mal, makam ve iktidarlarının ellerinden gidecek olması korkularından hakka teslim olmadılar, Hakk’ın adamlarının karşısında durdular. 
Şimdi! Dünyadaki kanı, vahşeti yok edecek, kapitalist putunu yerle bir edecek, matematiksel ve uygulamalı olarak ispatlanmış ve hayata geçirilmiş olan ekonomi ve sosyal projelerin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’ı ülkemizin din, tarih, ekonomi bilginleri neden kabul etmiyor? Ve ülkemiz siyasileri, Sayın Baş’ı gördükleri, bildikleri halde neden sırt dönüyorlar, inkar ediyorlar?
Hakk’ı görüp, bildiği halde sırt dönmek Yahudi ve Hıristiyan duruşu değil mi?
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1546158 µs