Piyasalar

26 Mayıs 2019, Pazar tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
2 Ekim 2015

Mescid-i Aksa rantçıları sus, pusYahudiler, 1967’de Kudüs’ü (İsrail’in) işgal etmesinden sonra Mescid-i Aksa’ya saldırılarını daha sıklaştırdılar.
Bombalar koydular, namaz kılanları taradılar, yüzlerce Müslüman’ı katlettiler,  camları, kapıları kırdılar. Aklınıza hangi çirkinlik, vahşet gelirse hepsini yaptılar. Yahudiler bu insanlık dışı eylemlerini ya bireysel olarak, ya da grup olarak gerçekleştiriyorlardı. 
İslam ülkeleri ve ülkemiz siyasilerinden her zamanki kınama, ayıplama, dünyaya şikâyet etme tepkileri yapılıyordu. Sonrasında yine Yahudiler zulme, Müslümanlar ölmeye devam ediyorlardı.
Yalnız ülkemizdeki bir siyasi hareket bu konuyu dava edinmişti. Hem de çerçevenin içine Gazze ve Filistin’i alarak. Gerek siyaset kürsülerinde, gerek cami kapılarında, gerekse kendilerine ait vakıflarda ayetler, hadisler okuyorlar, din, iman gidiyor, diye feryat ediyorlar ve zamanın iktidarlarını zulme sessiz kaldıkları, hiçbir yaptırıma gitmedikleri için millete şikâyet ediyorlar, zulme ortak olmakla suçluyorlardı.
Gün geldi bu söylemler, kınamalar, halkı din, iman, Kuran ile tahrik etmeler meyvelerini verdi ve bu arkadaşlar, iktidara oldular, devletin tepesine oturdular. 
İsrail, Filistin, Gazze, Mescid-i Aksa tablosunda da önemli değişiklikler görülmeye başlandı. Dün Yahudiler, Mescid-i Aksa’ya bireysel veya grup olarak saldırıyordu. Bugün devlet olarak saldırıyorlar. Artık İsrail devleti, Mescid-i Aksa’ya giriyor, yakıyor ve yıkıyor. 
Geçen yıl (2014) Kasım Ayıydı ve 100 İsrail askeri, Mescid-i Aksa’ya plastik mermi, ses ve gaz bombalarıyla saldırdı. 27 Müslüman yaralandı. Postallarıyla cami mihrabına kadar gelen askerler, mihraba zarar verdiler, cam, çerçeve kırdılar. Kuran-ı Kerimleri parçaladılar.
10 ay geçti. Bayram öncesi bu sefer İsrail polisi, sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa’ya girdi. Aynı tablo. 20 kadar Müslüman yaralanıyor. Camlar kırılıyor. Halılar yakılıyor ve 3 kişi tutuklanıyor. 
Dün, Mescidi-i Aksa’nın avukatlığını yapanlar, bugün hakim yani iktidar konumunda. Artık karar verebilir, uygulamaya girebilirler. Ama İsrail’e “hoşt” bile diyemiyorlar. Sadece milletimiz önünde asan, kesen bir cambazlık karakteri sergiliyorlar. 
Gazze’ye de geçersek! İsrail yılda birkaç kez Gazze’yi havadan bombalar, onlarca Müslüman’ı katlederdi. Tepkilerde hep lafla yapılır sonra herkes yoluna giderdi. 
Ama ne zaman ki AKP iktidar oldu, İsrail kara harekatlarına da başladı. 2006 ve 2008’i hatırlıyorsunuz. 50 gün boyunca İsrail, Gazze’yi havadan bombaladı. Yasaklanmış misket bombaları kullandı. Ve İsrail kara harekatına başladı. Binlerce Müslüman’ı katletti. Gazze’yi yerle bir etti.
Lübnan merkezli Şii Nasrallah liderliğindeki Hizbullah karşısında ağır bir yenilgi alan İsrail geri çekildi. Aynı İsrail 2012’de Gazze sınırına asker yığdı. 200’den fazla Müslüman’ı katletti ama Gazze’ye girmeye cesaret edemedi.      
Ve 2014. İsrail yine Gazze’de. 2.500 Müslüman katletti. 10 bin Müslüman yaraladı. 20 bin evi yıktı, kullanılamaz hale getirdi. 
Ülkemizi yöneten ak kadrolar ne yaptı? Dünyaya seslendiler, İsrail’i şikayet ettiler. Tv’lerde, siyaset kürsülerinde, meydanlarda aynen dün olduğu gibi ayet, hadis okuyarak millete din, iman gösterisi yaptılar. Başka! Hepsi bu kadar. Başkası yok.
İsrail, Müslüman katletmeye devam ediyor. Ülkemizdekilerde bu katliamlara karşı yaptıkları sözlü şovmenliklerle milletimizin takdirini kazanıp, oy almaya devam ediyor. 
AKP, İsrail’den korkuyor mu? AKP iktidarları neden İsrail’e “dur” diyemiyor? Neden resmi hiçbir yaptırıma gidemiyor? Gibi soruların cevabını, yarın ki “mecburi dün dersinde” anlatayım… 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1802950 µs