Piyasalar

17 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Akın Aydın
Yeni Mesaj Gazetesi

Akın Aydın
25 Ekim 2015

Rıza Nur'dan olma 'Fesli'den doğma yalanlarYıllardır milletimize, cinsel sapık Rıza Nur’dan olma, fesliden doğma cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı fitnesi işlendi. İşin garibi ise bu fitneyi işleyenler, sahiplenenler dudaklarından dini kavramları düşünmeyenlerdir. Oysa dinimiz fitne sahiplerini lanetliyor.
Bu fitnecilerin, cumhuriyet ve Atatürk düşmanlıkları o kadar ileriye gitti ki, ilk gününden başlayarak 90 yıllık bütün kazanımlarımızı hatta savaşları bile inkar etmeye kalktılar. 
Bu inkârlardan biri de “Lozan Anlaşmasıydı.” Dün, “Lozan zafer mi, hezimet mi” diye başlıklarla Lozan’ı hezimet olarak adlandıranlar bugün, ülkemizin zenginliklerinin talanına Lozan’ı kılıf yapma gayretindeler. 
Gerçek nedir? BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ın dediği gibi “Lozan, Türkiye’nin tapusudur.”
Ama gizli madde, gizli madde diyorlar. Onlar nedir? Lozan’da o maddeler yok mudur? Yoktur. O maddeler bugün Osmanlı aşkıyla yanıp, tutuşanların son padişahı Vahdettin ve Damat Ferit hükümetinin imzaladığı Sevr’in maddeleridir. Atatürk, Lozan’da Sevr’in maddelerini ayağının altına almış, vatanımızın tapusunu imzalatmıştır. 
Bir başka gündemde madenlerimiz. Bugün özelleştirme adı altında cumhuriyet tarihimizin bütün kazanımları satıldığı gibi yer altındaki madenlerimizde satıldı. Devletin borcu gırtlakta, millet ise faiz batağında. Diğer tarafta ise bu topraklarda madenlerimizi tekellerine alarak trilyonlarına trilyon katan yerli ve yabancı mutlu azınlık. 
Haliyle milletimiz bunu gördü. BTP Lideri Sayın Baş’ın asgari ücret, vatandaşlık ve ev hanımlarına maaş gibi yüzlerce projelerini de duydu. Sayın Baş kaynak olarak da madenlerimizi gösterdi. Haliyle birilerinin eteği tutuştu ve fitneye sarıldılar. “2023’e kadar madenlerimizi çıkaramayız.” Niye? “Lozan’da gizli madde var.” 
Ulan! Bu nasıl gizli madde ki! sadece siz biliyorsunuz? Niye açıklamıyorsunuz? Bu ülkede 90 yıldır maden çıkarılmıyor mu? Evet, olay tamamen milletimizi aldatmaya yöneliktir. Maalesef milletimiz yıllardır bu fitnenin etrafında dolaşıyor. 
O günlere gidersek! Tarihçi değilim ama yaptığım sade araştırmalarıyla şunları öğrendim. Lozan görüşmeleri 4 Şubat 1923’te kesiliyor. Neden? Bugün dost ilan edilen itilaf devletleri kapitülasyonlar, tazminatlar, ekonomik ayrıcalıklar, Boğazlar ve Güneydoğu sınırlarımız konusunda kendi çıkarları için maddeler dayatıyorlar. 
İşte bu noktada M. Kemal Atatürk (temsilcileri) masadan kalkıyor ve 17 Şubat tarihinde İzmir İktisat Kongresini topluyor. 4 Martta kadar süren kongrede vurgulanan gerçekler ve alınan kararlarla ülkemizin maddi, manevi ve ekonomik olarak Avrupa’ya teslim olmayacağını açıklıyorlar.  
M. Kemal Atatürk kongrenin açılış konuşmasında, şöyle diyordu; 
“Bir ulusun yaşamıyla, yükselişiyle, dönüşüyle ilgili ve ilişkili her şey, doğrudan doğruya o ulusun ekonomisine bağlıdır... Türk tarihi incelenirse, bütün yükseliş ve düşüş nedenlerinin, bir ekonomi sorunundan başka bir şey olmadığı derhal anlaşılacaktır... 
Yeni Türkiye’mizi, layık olduğu yere ulaştırmak için, ekonomimize mutlaka birinci derecede önem vermek zorundayız. Bir milletin, yaşam araçlarıyla doğrudan uğraşamaması, o milletin yaşadığı devirler ve o devirleri belirleyen tarihleriyle ilgili bir sorundur. 
Kabul etmek zorundayız ki, biz şimdiye kadar bilimsel ve olumlu anlamıyla milli bir devir yaşayamadık. Milli bir tarihe sahip olamadık... Kılıçla fetih yapanlar, sabanla fetih yapanlara yenilmeye ve sonuçta konumlarını yitirmeye mecbur kalırlar.” (Atatürk’ün Bütün eserleri 15.Cilt sf.139-140 Kaynak Yay. İst.-2003 sf.139)
Tabi bu noktada şunu ifade etmeliyim ki, BTP Lideri Sayın Baş’ın devamlı vurguladığı, “Buğday, silahtan daha stratejik öneme sahiptir. Çünkü silahsız hayatta kalabilirsiniz ama buğdaysız (yemeden) hayatta kalamazsınız.” Sözü tarihi bir gerçektir.
(yarın İktisat Kongresine, Lozan ve madenlerimiz konusuna devam edeceğiz)
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Ekim 2017 Müfredattan FETÖ izleri silindi mi?
  • 10 Ekim 2017 Milyonerler ülkemizden kaçıyor
  • 28 Eylül 2017 Cebimize ne kadar çok akrep koymuşuz
  • 25 Eylül 2017 Kimin için bedel ödüyoruz!
  • 24 Eylül 2017 Diziler mi toplumu toplum mu dizileri yansıtıyor?
  • 23 Eylül 2017 O iki vekil ihraç edilecek mi?
  • 22 Eylül 2017 ABD sendromuna tamam mı, devam mı?
  • 21 Eylül 2017 RTÜK, siyasetçilere sansür uygulamalı
  • 18 Eylül 2017 Haçlının hesabı
  • 15 Eylül 2017 Hükümetin kararı NATO lehine mi, Türkiye lehine mi olacak?
  • 14 Eylül 2017 Fatih, Allahın hükmünün karşısına hüküm koymuştur
  • 13 Eylül 2017 Kadim dost ABD neden ortalığa koku salıyor?
  • 10 Eylül 2017 Hani AB üyelik sürecini referanduma götürecektiniz?
  • 8 Eylül 2017 Türkiye daha ne kaybedebilir ki?
  • 7 Eylül 2017 Sorularla Osmanlı gerçekleri
  • 6 Eylül 2017 Arakandaki vahşet laf ile bitmez
  • 5 Eylül 2017 Ekonomi batıyor hükümet IMF türküsü söylüyor
  • 29 Ağustos 2017 5 günde yazılan tarih
  • 28 Ağustos 2017 Gönül-akıl denklemi
  • 27 Ağustos 2017 Yeşil sahaların isyanı

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1787785 µs