Piyasalar

22 Temmuz 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

'Benim gücümün Amerika'nın da üstünde olduğunu anlayın'

25 Mart 2015 13:58 tsi
'Benim gücümün Amerika'nın da üstünde olduğunu anlayın' Tarihi Kongre'nin kapanış konuşmasını Milli Ekonomi Modeli'nin sahibi olan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş yaptı. BTP lideri yaklaşık 1 saat süren konuşmasında modelin Milli Paralarla Ticaret başlığını anlattı.

9. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli kongresinin kapanış konuşmasını tezin sahibi olan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş yaptı.

BTP liderinin gelişi ile salondaki coşku zirve yaptı.

Yaklaşık 1 saat süren konuşmasında günümüze ışık tutan hatıralarına da yer veren

Haydar Baş modelinin Rusya başta olmak üzere birçok ülkede uygulandığını ifade etti ve biz gittiğimiz yerin rengine boyanmayız oraya inancımızı götürürüz dedi.

BTP Lideri Prof. Baş "Biz gittiğimiz yere kültürümüzü, maneviyatımızı, siyasetimizi, görüş birliğimizi taşırız. Biz nifak çıkarmayı sevmeyiz, problem çıkarmayı kabul etmeyiz, birlik üzerine bir şey üretiriz. Gittiğimiz yerde birliği tamamladık, muhataplarımız da 'önde siz olun' dediler." ifadelerini kullandı.

BTP olarak Türkiye'yi ayağa kaldıracak kadroya sahip olduklarını ifade eden Haydar Baş şunları söyledi.

PROF. BAŞ "DÜNYA'DA TEK OLAN TEZİN TEK SAHİBİ BENİM"

Prof. Dr. Baş, konuşmasına Kongre'de sunum yapan konuşmacıların isimlerini tek tek sayarak teşekkür ederek başladı. Prof. Dr. Haydar Baş, sözü "Geleceğin Türkiye'si, Türkiye'nin Geleceği" panel serisine getirerek, her hafta 2500'ü aşkın yetişmiş elemanla Türkiye'yi karış karış gezdiklerini, bunlara ilaveten 2500 yetişmiş elemanın bu ekibe destek verdiğini vurgulayarak, "En az 5 bin kaliteli yetişmiş arkadaşımız var. Yüce milletimden rica ediyorum: Biz bu işi çok iyi biliyoruz. Dünyada 'tek' olan tezin tek sahibi bendenizim. Yapacaklarımızı noter tasdikli taahhütnameler haline getirdik: Vatandaşlık maaşı, kadınlara vatandaşlık maaşıyla birlikte 1500 TL özel maaş verilecek. Benim elimde öyle bir sır var ki, bu maaş 3 bin TL de olabilir. Endişe etmeyin. 7 Haziran seçimleri kadınların zaferi olmalı. Eskiden derlerdi, 'nasıl bulacaksın' diye... Ben bulurum, bizim farkımız burada" şeklinde konuştu.

"BENİM GÜCÜMÜN AMERİKA'NIN DA ÜSTÜNDE OLDUĞUNU ANLAYIN"

Konuşmasında modelinin milli para başlığını anlatan Haydar Baş biz bu sistemle ABD'nin sömürü düzenine son verdik dedi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ekonomi danışmanlarından Viktor Minin ile arasında geçen bir diyaloğu anlattı.

"Victor dedi ki ABD çöktü mortgage krizi sonrası, ben nereden biliyorsun bunu dedim. Bizim adamlar öyle bir bilgi geçtiler dedi, yok dedim Ali Victor ABD çökmez durdu ya nasıl çökmez dedi ABD çöktü, yani o zaman gerçekten bankalar çöktü, büyük şirketler battı gidiyor ama ben ABD çökmez dedim. ABD'de çöken sistemdir, kapitalizm çöktü. Amerika'nın çökmesi asla mümkün değil ben bunu söyleyince Minin daha da hayretler içerisinde kaldı. Bu tartışma yaklaşık bir saat sürdü çökerdi çökmezdi diye..

Bunun üzerine Ali Victor sana bir soru soracağım dedim. Amerika'da kaç tane kurum var birçok tane var ama ABD'yi ayakta tutan iki tane kurum var birincisi para kurumu, ikincisi de ordusu bu iki kurum olduğu müddetçe ABD'yi kimse çökertemez bunu söyleyince Ali Victor Minin durdu. Ali Victor Minin Peki bunun üstesinden nasıl gelinir diye bana sorunca şunu söyledim. Bakın şimdi ABD kağıdı boyalıyor dolar adında basıyor bir tır parayı getirse Moskova'ya istediği malı alabilir mi, Avrupa'ya getirse, Türkiye'ye getirse alabilir mi, Uzakdoğu'ya, Afrika'ya getirse alabilir mi şimdi nasıl batsın bu adamlar Dünyayı eşek etmiş biniyor, at etmiş sürüyorlar.... Bu örneği verince meseleyi daha iyi anladı fakat nasıl kurtulacağız bundan diye sormayı sürdürdü.

Bendenizde söyleyeceklerimi aynen Rus hükümetine ileteceksin ABD'nin çöküşünün sırrı Haydar Hoca'da ben ona düşman değilim bunu iyi bilin, benim gücümün Amerika'nın da üstünde olduğunu anlamanız için söylüyorum.

Bağımsızlığımızı elde edeceğiz, iki milli paraları devreye koyacağız doları devreden çıkaracağız ve Minin bunu kabul etti anladım dedi. Ali Victor Allah selametini versin Müslüman oldu hocam çok yoruluyorsun sen dedi yorulmana gerek yok diyince niye dedim. Victor bana bütün dünya sana gelmeye mecburdur ki kominizmi biz bitirdik,kapitalizmi bütün dünya bitiriyor hiç birşey yok onda yaşadık bunu gördük. İstese de istemese de dünya sürünerek sana gelecek ifadelerini kullandı" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Haydar Baş ABD'nin dünyayı nasıl sömürdüğünü de çarpıcı ifadelerle anlattı.

ABD OTURDUĞU YERDEN DÜNYAYI NASIL SÖMÜRÜYOR?

Doların devreden çıkması için ülkelerin bağımsız olması ve milli paralarla ticaret yapmaları gerektiğine işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: "Türkiye'nin milli geliri 2 trilyon TL... Buna karşılık bir tek kuruş parayı devreye koyamıyoruz.

Ne kadar para kazanıyorsak, o kadar borçlanıyoruz! Niye Avruya 2. Dünya Savaşı sonrasına kadar 'altın' karşılığı parasını tedavüle çıkarırdı emisyonunu genişletir senyoraj hakkını kullanırdı. Savaş sonrasında ABD dedi ki, 'Ben bu kuralı kabul etmiyorum. Bundan sonra hazinenize altın yerine dolarımı koyacaksınız.' Hazineye dolar koymak demek, senyoraj hakkını ABD'ye teslim etmek demek! 1 katrilyon kazanan bir ülkenin en azından 500 milyarı piyasada olması lazım bu paranın karşılığında dolar olması lazım faizini verecek bloke edecek onu bir yıl sonra ödemesini yapacak Senelerdir bütün insanlığı böyle sömürdüler ve 2005 yılında bu sömürüye ilk yumruğu bu salonda attık...

Biz diyoruz ki, Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık yeraltı zenginliği var. Bu hükümet bu serveti Avrupa'nın, ABD'nin şirketlerine verdi. Türkiye'de müthiş altın rezervleri var. Biz diyoruz ki, 'Gümüşhane'deki altın rezerviyle Türkiye'yi 100 sene idare ederiz'. Mübalağa etmiyoruz, ederiz."

MELTEM HABER


'9. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli Kongresi' haber arşivi

9. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli kongresi videoları 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1862945 µs