Piyasalar

26 Nisan 2019, Cuma tsi
°C

En Sıcak Konular

Meltem Koleji’nden büyük başarı

20 Ekim 2016 00:15 tsi
Meltem Koleji’nden büyük başarı Meltem Koleji Spor Kulübü, Wushu Federasyonu’nun Ankara’da düzenlemiş olduğu Full Kontakt Karate İllerarası Süper Lig 2. Etap’ında da Kulüpler arasında zirvede.

Ankara Wushu İl Spor Temsilciliği’nin 2016 yılı faaliyet programında yer alan “Budokaido Kyokushin (Full Kontakt Karate) Ümit-Genç-Büyük-Veteran (Bay-Bayan) İllerarası Süperlig 2. Etap Müsabakaları geçen hafta sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ankara Pursaklar Spor Salonunda yapıldı. Müsabakaya katılan 28 kulüp içerisinde Meltem Koleji Spor Kulübü zirvedeki yerini korudu.

Ankara Özel Meltem Koleji Okul Müdürü olan Full Kontakt Karate Eski Dünya Şampiyonu Mesud Sözer’in yetiştirdiği öğrenciler, katıldıkları her siklette büyük başarılara imza attılar.

Avrasya şampiyonunu yendiler

Yunus Emre Kuloğlu, Fahri Uysal, Mehmet Cemal Kaplan, Hasan Kuloğlu, Haydar Göksel, Ahmet Haydar İlik, Ali Osman Kılavuz, Ali Haydar Ceylan, Bilal Türkcan ve Batuhan Kargın Meltem Koleji Spor Kulübü’nün şampiyon sporcuları oldu.

Özellikle Meltem Koleji Spor Kulübü Genç Erkekler 65 kg. sporcusu Yunus Emre Kuloğlu, finalde karşısına çıkan Türkiye ve Avrasya şampiyonu olan rakibini yenerek büyük başarıya imza attı. Bu başarılı sonuçlar neticesinde Meltem Koleji kulüpler arasında 31 puanla zirvedeki yerini korudu.

Her biri kendi kategorisinde rakiplerine üstünlük sağlayan Meltem Koleji’nin şampiyon öğrencileri; bu başarının ardında azimli, kararlı ve disiplinli çalışmanın yanı sıra, eğitim hayatlarında Meltem Koleji’nin kendilerine kazandırdığı milli ve manevi değerlerin de çok büyük etkisinin olduğunu belirtiyorlar.

Amacımız, Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirmek

Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Meltem Koleji’nin şampiyon öğrencilerinin, Eski Dünya Şampiyonu hocaları Mesud Sözer de şunları söyledi: “Biz Özel Meltem Koleji olarak çok büyük bir aileyiz. Amacımız çocuklarımızı her alanda kuşatarak, onların, hem eğitim hayatlarında üstün başarılar elde etmesini sağlamak ve kendi değerleri ile barışık, milli ve manevi değerlerine sahip, kendine güveni olan ve Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirmektir. Öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu başarı son derece önemlidir. Kazandıkları bu başarı ile Full Kontakt Karate İllerarası Süperlig 2. Etabında da kulüp olarak zirvedeki yerimizi koruyoruz. Sıra final etabında. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ederek kulüp olarak daima en güzel neticeleri alacağız inşallah.

Bu noktada şu hususu da belirtmek gerekir ki; Meltem Okulları Kurucusu Sayın Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in bizlere öğrettiği “milli ve manevi değerlere sahip gençlerin kazanamayacağı hiçbir başarı yoktur” bilinciyle hareket etmemiz, yaptığımız tüm çalışmalarımızda olduğu gibi, sportif alanda da bizlere başarıyı getirmiştir. Biz Meltem Koleji ailesi olarak kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Neticede de her alanda çok büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz. Gençlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Onların başarıları kendilerinden sonra gelen kardeşlerine de örnek olacaktır.”

Mesud Sözer, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben, sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü tüm faaliyetlerinde düstur edindiklerini de hatırlatarak sözlerini tamamladı.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1954685 µs