Piyasalar

23 Temmuz 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Meltem Okullarından anlamlı ziyaret

16 Kasım 2016 12:12 tsi
Meltem Okullarından anlamlı ziyaret Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, Ankara Özel Meltem Okulları, Kurucu Temsilcisi Dr. Abdullah Terzi önderliğinde, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencileriyle birlikte Anıtkabir’e giderek Ata’sını ziyaret etti

Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, Ankara Özel Meltem Okulları, Kurucu Temsilcisi Dr. Abdullah Terzi önderliğinde, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencileriyle birlikte Ata’sını ziyaret etti. Hürriyet Kulesi ve İstiklâl Kulesinin bulunduğu kapıdan yürüyüşe başlayan ziyaretçiler Aslanlı Yoldan geçerek tören alanına geldi. Ankara Özel Meltem Okulları adına, Kurucu Temsilcisi Dr. Abdullah Terzi tarafından Anıtkabir Özel Defterinin imzalanmasını müteakip heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından Dr. Abdullah Terzi, Anıtkabir Özel Defterine yazdıklarını öğrencilere okudu.  

“Yüce Türk Milletinin Büyük Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bize emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyetini, bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatacak nesilleri yetiştirmek yegane amacımızdır. Bize kazandırdığın her şeyi ve emanet ettiğin tüm değerleri, başarılı örnek nesillerle yarınlara taşıyacağız. Seni anlamak, anlatmak ve yaşatmak vazifemizdir. Seni rahmetle anıyoruz.” 

Anıtkabir Özel Defterinin imzalanmasının ardından açıklama yapan Sayın Terzi, “Meltem Okulları banisi ve kurucusu Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in öğütlemesi ile “Atatürk’ü anlamak, anlatmak ve ideallerini yaşatmak ve devam ettirmek” eğitimde temel vazifemizdir” dedi. 

Bundan sonra ise topluca Anıtkabir müzesi gezildi. Kurtuluş Savaşı’na nasıl gelindiğini, Kurtuluş Savaşı muharebelerini, hem Atatürk’ün hayatında hem de Türk Milletinin tarihinde çok önemli bir yeri olan Çanakkale Savaşlarını ve Türk İnkılabını anlatan bölümler teker teker gezildi. Atatürk’ün özel eşyaları, kıyafetleri ve gerçek ölçülerine uygun yapılmış olan balmumu heykelleri büyük ilgi gördü. Öğrencilerin en çok dikkatini çeken, Atatürk tarafından manevi kızı Ülkü Adatepe’ye hediye edilmiş olan minik boy Kur’an-ı Kerim ve Atatürk’ün okuduğu kitapların bir kısmının sergilendiği kütüphane oldu. Konularına göre tasnif edilmiş kitapların çokluğu ve Atatürk’ün kitapları okurken bizzat kendi eliyle kitapların üzerine aldığı notlar, koyduğu işaretler, altını çizdiği satırlar büyük merak uyandırdı. Öğrenciler, Ata’sını ziyaret ederek ona karşı olan manevi görevlerinden birini yerine getirmenin huzuru, onun izinde olmanın kıvancı ve onun kıymetini bilmenin hazzıyla Anıtkabir’den ayrıldı..
 
Hürriyet Kulesi ve İstiklâl Kulesinin bulunduğu kapıdan yürüyüşe başlayan ziyaretçiler Aslanlı Yoldan geçerek tören alanına geldi. Ankara Özel Meltem Okulları adına, Kurucu Temsilcisi Dr. Abdullah Terzi tarafından Anıtkabir Özel Defterinin imzalanmasını müteakip heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından Dr. Abdullah Terzi, Anıtkabir Özel Defterine yazdıklarını öğrencilere okudu. Bundan sonra ise Anıtkabir müzesi gezildi.

Kurtuluş Savaşı’na nasıl gelindiğini, Kurtuluş Savaşı muharebelerini, hem Atatürk’ün hayatında hem de Türk Milletinin tarihinde çok önemli bir yeri olan Çanakkale Savaşlarını ve Türk İnkılabını anlatan bölümler teker teker gezildi.

Atatürk’ün özel eşyaları, kıyafetleri ve gerçek ölçülerine uygun yapılmış olan balmumu heykelleri büyük ilgi gördü. Öğrencilerin en çok dikkatini çeken, Atatürk tarafından manevi kızı Ülkü Adatepe’ye hediye edilmiş olan minik boy Kur’an-ı Kerim ve Atatürk’ün okuduğu kitapların bir kısmının sergilendiği kütüphane oldu.

Konularına göre tasnif edilmiş kitapların çokluğu ve Atatürk’ün kitapları okurken bizzat kendi eliyle kitapların üzerine aldığı notlar, koyduğu işaretler, altını çizdiği satırlar büyük merak uyandırdı. Öğrenciler, Ata’sını ziyaret ederek ona karşı olan manevi görevlerinden birini yerine getirmenin huzuru, onun izinde olmanın kıvancı ve onun kıymetini bilmenin hazzıyla Anıtkabir’den ayrıldı.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1983851 µs