Piyasalar

25 Mayıs 2018, Cuma tsi
°C

En Sıcak Konular

Avrupalı faşistler hızla silahlanıyor

17 Mart 2017 14:43 tsi
Avrupalı faşistler hızla silahlanıyor Avrupa’da yükselen ırkçılıkla beraber, paramiliter grupların sayısı da giderek artıyor. Kıtanın dört bir yanındaki milis birliklerine üye olanların sayısı milyonu buldu.

Irkçılık ve aşırı sağın yükselişine sahne olan Avrupa'da, tahammülsüz politikalar toplumda da karşılık buluyor. 1 milyon Avrupalı'nın, 'sınırları korumak' amacıyla paramiliter gruplar oluşturduğu belirtilirken, Bulgaristan sınırında silahlı milis birlikler devriye geziyor.

Hollanda ve Avusturya'da yapılan seçimlerde aşırı sağcı adayların tarihi çıkışlar sergilemesi, Fransa'da ırkçı Ulusal Cephe partisinin adayı Marine Le Pen'in anketlerde zirveye oynaması toplumda da karşılık buluyor.

"Avrupa'nın sınırlarını göçmenlere karşı korumak için" seferber olan sivillerin sayısının bir milyonu geçtiğini öne sürüldü. Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İspanya gibi ülkelerde binlerce kişinin üye olduğu sivil kuvvetler oluşturulurken en çarpıcı ve sert örnek Bulgaristan'dan geldi.

Los Angeles Times'ın haberine göre; Bulgaristan sınırlarında askeri eğitim kamplarını aratmayan gönüllü sınır bekçileri faaliyet gösteriyor. Kamuflaj, kar maskesi, kurşun geçirmez yelek ve postallarıyla bir özel harekatçıyı andıran Bulgar milisler, komando bıçaklarıyla antrenman yapıyor ve fiziksel eğitimden geçiyor.

Gönüllü birliklerin liderlerinden Vladimi Rusev, gazeteye yaptığı açıklamada "Savaşa hazırız" dedi ve göçmenler için "Avrupa ve ABD'nin çıkarlarına karşı hareket eden bu suçlulara karşı ülkemizi koruyoruz" ifadelerini kullandı. Amaçlarının "Müslüman göçmenlere engel olmak olduğunu" söyleyen Rusev, şimdiye dek binlerce göçmenin Bulgaristan'a girmesini engellediklerini, bir o kadarını da yakalayarak polise teslim ettiklerini kaydetti.

Bulgaristan'daki toplam gönüllü milis sayısının 50 bini geçtiği de iddia ediliyor. Macaristan'da da "Sınır Avcıları" adlı gönüllü birlikler faaliyet gösteriyor. 6 ay eğitim alan milis kuvvetlere tabanca, cop, kelepçe ve biber gazı veriliyor.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  26684 µs