Piyasalar

22 Mayıs 2018, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Yeni Mesaj duyurdu FETÖ’cü resimler kalktı

16 Haziran 2017 19:15 tsi
Yeni Mesaj duyurdu FETÖ’cü resimler kalktı FETÖ projesi dinlerarası diyalog mesajları veren muharref Tevrat, Zebur, İncil resimleri Yeni Mesaj’ın haberinden sonra Sakarya Hendek Rasimpaşa Camisi’nden silinmeye başlandı. Ancak bu fikri veren FETÖ’cülerin kim ya da kimler olduğu hala meçhul

Türkiye’nin birlik ve beraberliğini, başta inancımız olmak üzere bizi biz yapan değerlerimizi tehdit eden her türlü gelişme karşısında ortaya koyduğu eşsiz mücadeleyle milli mücadelenin Türkiye medyasındaki önde gelen temsilcisi gazeteniz Yeni Mesaj’ın 12 Haziran 2017 tarihli nüshasında manşet yaptığı ‘FETÖ iş başında’ haberi hedefi tam 12’den vurdu.

Söz konusu haberimiz şöyleydi: “FETÖ'nün dinlerarası diyalog çalışmalarının son halkası Sakarya'nın Hendek ilçesinde Ramazan ayı başında ibadete açılan Rasimpaşa Camii oldu. 2012 yılında temeli atılan Rasimpaşa Camii, FETÖ'nün dinlerarası diyalog çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğinin müşahhas şahidi konumunda. Çünkü caminin tavanının dört bir köşesine denk gelecek şekilde Zebur, Tevrat, İncil ve Kuran resimleri yapılmış. Muharref üç kitap ile Kuran-ı Kerim aynıymış mesajı verilmeye çalışılıyor.”

Bu haber üzerine gazetemizi arayan Cami Derneği yetkilileri, ‘muharref Tevrat, Zebur ve İncil resimlerini koyarak caminin bir vizyonu olsun düşüncesiyle Amentü mesajı vermek niyetinde olduklarını’ söyleyerek önce caminin içerisindeki resimleri savunmaya çalıştılarsa da Yeni Mesaj’ın bu işin peşini bırakmayacağını anladıklarında resimleri hemen kaldıracaklarını söylediler. 14 Haziran itibarıyla da camiye yakışmayan terör örgütü FETÖ’nün taşeron olduğu Vatikan projesi olan Dinlerarası Diyalog mesajları veren muharref Tevrat, Zebur ve İncil resimleri silinmeye başlandı.

Fikir kimden çıktı hala belli değil

‘FETÖ iş başında’ haberimiz yayınlandığı gün Yeni Mesaj’a telefonla ulaşan ve resimlerin kaldırılacağını söyleyen 25. Dönem Milletvekili, Hendek Eski Belediği Başkanı ve hâlihazırda Cami Derneği Başkanı olan Ali İnci, ısrarla ‘Bu muharref kitapları caminin içinde resmetme fikri kimindi’ sorularımızı cevapsız bırakmayı tercih etti.

Sakarya’nın en büyük camisi olan Raşimpaşa’da FETÖ’cü ve dinlerarası diyalogcu mesajlar veren resimlerin hızla kaldırılması, Yeni Mesaj’da yapılan ‘FETÖ iş başında’ haberinin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu gösteriyor.

Ama hala Türkiye’de 246 vatan evladının canına mal olan bir darbe girişimine yeltenecek kadar azan terör örgütü FETÖ’nün en tehlikeli projelerinden olan dinlerarası diyalog mesajlarını, vatandaşların paralarıyla Sakarya’nın Hendek ilçesinde yapılan Rasimpaşa Camisi’nde vermekten geri durmayan kişilerin kim ya da kimler olduğu tam olarak bilinmiyor.

Müftü Şahin cevap vermedi

Terör örgütü FETÖ projesi dinlerarası diyalogcu resimlerle süslenmiş Rasimpaşa Camisi, Ramazan ayı başında açılmış ve ilk Cuma namazını İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin kıldırmıştı. Telefonla kendisine ulaştığımız Müftü Abdurahman Şahin, resimlerden haberdar olduğunu ifade etmiş, ama sorduğumuz sorulara cevap vermek istememişti.

Bunun üzerine Hendek Müftülüğü ve Müftü Abdurrahman Şahin’in şahsi e-posta adresine şu soruları yönelttik:

1- Tevrat, Zebur ve İncil resimleri Rasimpaşa Camisi’ne konulurken müftülüğünüze herhangi bir başvuru yapılmış mıdır?

2- Başvuru yapıldıysa müftülüğünüzün verdiği cevap nedir?

3- İslam tarihinde benzeri bir olay yaşanmış mıdır? Herhangi bir camiye Tevrat, İncil ve Zebur resimleri konulmuş mudur?

4- Camiye böyle resimlerin konulmasının dindeki hükmü size göre nedir? Muharref Tevrat, İncil ve Zebur resimlerinin camilere konulması sizce caiz midir?

5- Ramazan başında açılışı yapılan Rasimpaşa camisinde ilk cuma namazını ilçe müftüsü olarak sizin kıldırdığınız biliniyor. Bu resimlere tepki gösterdiniz mi? Göstermediyseniz sebebi nedir?

Bu sorularımıza maalesef cevap alamadık. Yalnızca Hendek Müftülüğü’nden cevap olarak şu karşılık geldi: “Kamu Kurumu olarak bu ve benzeri Bimer aracılığı ile gelen şikâyet, ihbar ve istekleri cevaplandırmış bulunmaktayız. Sakarya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün Basına Bilgi konulu genelgesi gereği, kamu kurumu olarak cevap verme yetkimiz yoktur. Söz konusu Sakarya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne müracaat etmek suretiyle sorularınıza cevap alabilirsiniz.”

Bak şu Akit’in yaptığına!

Yeni mesaj gazetesinin haberi hedefine ulaşıp, dinlerarası diyalog mesajı veren FETÖ’cülerin hala iş başında olduğunu gösteren resimlerin 14 Haziran’da kaldırılmaya başlanmasından bir gün sonra Akit gazetesi, sanki olayı ilk kez kendi duyuruyormuş gibi bir haber yaparak, Rasimpaşa Camisi’ndeki skandalı manşet üstünden verdi.

16 Haziran’daki (bugün) nüshasında Akit’in ‘biz haber yaptık, FETÖ’cü resimler kaldırıldı’ şeklinde haber yaparak, Yeni Mesaj gazetesinin başarısını gasp etmeye çalışmasından endişe ediliyor.

Yeni Mesaj gazetesinin 12 Haziran'daki manşeti

 

Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  15972 µs