Piyasalar

26 Nisan 2019, Cuma tsi
°C

En Sıcak Konular

Her gün tarım işçileri ölüme gidiyor

18 Ağustos 2017 10:18 tsi
Her gün tarım işçileri ölüme gidiyor Son 3 ayda 22 tarım işçinin trafik kazalarında öldüğünü belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hükümeti önlem almaya çağırdı.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, mevsimlik tarım işçilerinin artık trafik kazaları ve ölümlerle değil, sorunlarının çözümüyle gündeme gelmesi gerektiğini söyledi. 

Her yaz döneminde onlarca tarım işçisinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini belirten Ömer Fethi Gürer son olarak Sakarya’nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişinin öldüğünü ve ilk belirlemelere göre 20 kişinin de yaralandığını söyledi.

Sakarya’da meydana gelen trafik kazasıyla birlikte son 3 ay içinde meydana gelen 7 ayrı trafik kazasında 22 tarım işçisinin öldüğünü ve 76 tarım işçisinin yaralandığını hatırlatan Ömer Fethi Gürer, “Her hasat döneminde tarım işçilerinin trafik kazalarında yaşamlarını yitirmesi olağan gibi görünmeye başladı. Pamuk, fındık, patates gibi ürünlerin hasadı için iller arası yolculuk yapan binlerce işçi var. Halen traktör ve kamyon kasalarında ya da minibüslerde deyim yerindeyse istiflenerek yolculuk yapıyorlar. Hasat için gittikleri illerde olumsuz koşullarda çadırlarda yaşıyorlar. Tarım işçilerinin ekmek parası için sürdürdükleri bu tehlikeli yolculukların artık daha güvenli hale getirilmesi, gittikleri illerdeki yaşam koşullarının da daha yaşanabilir seviyeye ulaştırılması gerekiyor” dedi.

Son 3 aylık kaza bilançosu

18 AĞUSTOS 2017: Sakarya'nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.??

9 TEMMUZ 2017: Malatya’nın Yazıhan ilçesinde tarım işçilerin taşıyan traktör devrildi. 3 tarım işçisi öldü, 10 kişi yaralandı.

5 TEMMUZ 2017: Konya’nın Ereğli ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonetin takla attı. 2 işçi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

28 HAZİRAN 2017: Adana’nın Yumurtalık ilçesinde, tarım işçilerini taşıyan midibüs kza yaptı. 1 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

21 HAZİRAN 2017: Mersin’de tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı. Kazada 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi ise yaralandı.

19 HAZİRAN 2017: Mardin’in Midyat İlçesi’nde tarım işçilerini taşıyan araç kaza yaptı. 4 işçi öldü 13 kişi yaralandı.

28 MAYIS 2017: Kayseri-Sivas kara yolunda tarım işçilerini taşıyan kamyonet, şarampole devrildi. Kazada 22 işçi yaralandı.

YENİ MESAJ 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1954315 µs