Piyasalar

22 Temmuz 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

ABD'den 'Esad kazandı' itirafı

7 Eylül 2017 15:57 tsi
ABD'den 'Esad kazandı' itirafı Lübnan'da yayın yapan El Meyadin haber kanalına konuşan Amerika’nın Suriye eski büyükelçisi Robert Ford, önemli açıklamalarda bulundu.

DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin 6 yıldır devam eden savaşta Rusya'dan güçlü destek alan Suriye ordusu karşısında ağır bir hezimete uğradıklarını açıklayan ABD'nin Suriye eski büyükelçisi Robert Ford, Washington'un artık Esad’ın iktidarda kalmasını kabul ettiğini itiraf etti.

Lübnan'da yayın yapan El Meyadin haber kanalına konuşan Amerika’nın Suriye eski büyükelçisi Robert Ford, önemli açıklamalarda bulundu.

Suriye'yi yakından takip eden uzmanların bile Suriye'nin kuzeydoğusunda Fırat Nehri üzerinde yer alan Deyrezzor kentindeki DEAŞ kuşatmasının kırılabileceğini tahmin bile edemediğini ifade eden Robet Ford, 3 yıldır devam eden DEAŞ kuşatmasının Suriye ordusu tarafından beklenmedik bir şekilde kırıldığına dikkat çekti.

DEAŞ bağlantılı terörist grupların Suriye ordusu karşısında art arda hezimete uğramalarından sonra bu terörist gruplara destek veren Batılı ülkelerin desteklerini azalttıklarını dile getiren ABD'nin Suriye eski büyükelçisi Ford, 'Suriye’deki savaşı Şam yönetimi kazanmıştır' dedi.

Teröristler hezimete uğradı

Suriye ordusu ve direniş güçleri geçen Salı günü Deyrezzor’un batısında 137. Tugayın karargahına ulaşmayı ve böylece bu kente üç yılı aşkın bir süredir DEAŞ terör örgütü tarafından dayatılan kuşatmayı kırmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Amerika’nın Suriye eski büyükelçisi Robert Ford, Suriye’de teröristlerin yanı sıra destekçilerinin de Rusya'dan güçlü destek alan Suriye ordusu karşısında ağır bir hezimete uğradığını belirterek Suriye’deki savaşın kazanan tarafı Şam yönetimi, Rusya, İran ve Lübnan Hizbullah'ı olduğunu vurguladı.

Suriye krizi 2011 yılında Amerika, İsrail ve müttefiklerinin destekledikleri terör örgütlerinin Şam yönetimine bağlı güçlere karşı savaşa girişmeleri ile başladı.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1866564 µs