Piyasalar

23 Temmuz 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Bir ay daha karambol

20 Eylül 2017 13:55 tsi
Bir ay daha karambol Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, liselere geçişte yeni modeli bir ay içinde Bakanlar Kuruluna sunabileceklerini ifade ederek, "Onlar 'tamamdır' dedikten sonra hemen açıklarız" dedi. Yaklaşık 1.3 milyon 8. sınıf öğrencisi öğrenci yeni sistemin adı konana

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nın (TEOG) bir çırpıda kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıkan kaos sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni sistem üzerinde çalışmalarına başlarken, ortaya çıkan tabloda 'sınav ya da sınavlardan' kurtulmak mümkün görünmüyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı bir TV programında, liselere geçişte yeni modeli bir ay içinde Bakanlar Kuruluna sunabileceklerini söyledi.

Yılmaz, "Bakanlar Kurulu 'tamamdır' dedikten sonra hemen açıklarız. Yok, 'Biraz daha şu noktanın düzeltilmesi, çalışılması gerekir' derse... Dolayısıyla bir tarih verip de düzeltilme talimatını aldıktan sonra geciktirirsek orada 'söylenildi ama yapılmadı' gibi bir şey olur. Dolayısıyla en kısa sürede bu çalışma yapılacaktır" dedi.

Dar kapsamlı sınav düşünülüyor

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ailenin istemediği okullara çocukların gönderilmeyeceğini dile getirerek, "Vatandaşlarımız şundan çok emin olsunlar, eğer bir okula, ister meslek lisesi ister imam hatip lisesi isterse Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi olsun, eğer istemiyorsa, evlatlarını vermiyorsa, hiçbir zaman Milli Eğitim Bakanlığının, ailesinin istemediği bir okula evladını gönderebilmek gibi bir durumu yoktur. Yani ailelerin istemediği hiçbir okula evlatlarını biz göndermeyiz. Eve en yakın hangisini istiyorsa o alanda... Bizim amacımız eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak" şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, 2018'de 20 bin öğretmen alacaklarını sözlerine ekledi.

Üniversiteye de 'çoklu' sınav

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, üniversite sınavlarının birden fazla yapılması konusunda programları olduğuna işaret ederek, "Üzerinde çalışıyorlar. Olgunlaştığında inşallah halkımızın önünü sunulacak" dedi.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1991397 µs