Piyasalar

22 Temmuz 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Sinsi proje Suudi Arabistan'da

26 Ekim 2017 18:53 tsi
Sinsi proje Suudi Arabistan'da Haçlı- Siyonist dünyanın İslam dünyasını talan hesapları kapsamında geliştirdiği projelerin başında gelen ılımlı islam projesine suudi arabistan sahip çıktı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, "Ilımlı İslam'a" geçiyoruz dedi.

Ilımlı İslam.

Vatikan çıkışlı bir proje olan Ilımlı islam, gerçek  İslam’ın içinin boşaltalarak dışı müslüman içi Hristiyan insanlar yetiştirmeyi hedefliyor.

Sinsi proje Suudi Arabistan'da

ABD'nin İslam dünyasını talan projesinin de en önemli argümanlarından olan ılımlı islam Türkiye'de yıllarca Fethullahçı Terör Örgütü tarafından dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı adıyla sahneye kondu.

Proje kapsamında yapılan tüm etkinliklerde yüce dinimiz İslam,  tahrif edilmiş batıl dinlerle aynı kefeye koyan ve insanlara müslüman olmak zorunda değilsiniz mesajı verildi.

Türkiye bu sinsi projenin bedelini en ağır şekilde ödedi. FETÖ tarafından Milli ve dini köklerinden koparılan insanlar 15 temmuz gecesi devletini ve milletini hedef aldı.

Türkiye'nin başına büyük bela açan ılımlı İslam projesi ABD'nin Arap Baharı adı altında kan ve göz yaşı merkezine çevirdiği Suriye, Irak, Libya gibi ülkelerde de  uzun süre sahneye konmuştu.

Çıkış noktası vatikan olan ve günüzmüzde  ABD – İsrail ikilisi tarafından İslam dünyasını yozlaştırmak için kullanılan Ilımlı İslam projesine şimdi de Suudi Arabistan sahip çıktı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, "Suudi Arabistan, radikal düşünceleri derhal yok ederek 1979 yılı öncesinde olduğu gibi ılımlı İslam'a ve normal yaşama dönecek." dedi.

Suudi Prens bu açıklamayı Riyad'da katıldığı ekonomik forumda yaptı.

Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün’ü de kapsayan Neom adlı bir bölge kuracaklarını söyleyen Selman 500 milyar dolarlık yeni bir şehir ve ticaret bölgesi inşa etme planlarının olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan'dan dikkat çekici bir açıklama da  Kabe'nin baş imamı  Abdurrahman es-Sudeysi'den gelmişti.

New York’ta  konuşan Sudeysi, "Bugün Suudi Arabistan ve ABD dünyanın iki kutbu. Allah'a hamdolsun dünyayı birlikte yönetiyorlar" demişti.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Meltem Haber Facebook'ta! Meltem Haber Twitter'da! Meltem Haber Friendfeed'de! Meltem Haber RSS

  En Çok Okunan Haberler  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2036614 µs